"Výhledy z této původní, padesát let staré rozhledny už nejsou to, co bývaly, a proto obec Malé Svatoňovice od 1. července 2017 vypsala veřejnou sbírku na novou rozhlednu Žaltman, která bude jednou tak vysoká. Rozhledna bude mít 22 metrů s výhledovými plošinami a bude tak moci uspokojit návštěvníky úžasnými výhledy do regionu Kladského pomezí," vysvětlil starosta Malých Svatoňovic.

Veřejná sbírka na novou rozhlednu stále probíhá. Na transparentním účtu je v tuto chvíli 1 555 297 Kč. "Odkaz a veškeré informace jsou k dispozici na webových stránkách obce," dodal starosta. Je možné si dokonce koupit svůj schod na nové rozhledně. Za certifikát na umístění jmenovky na jeden ze schodů zaplatí fyzické osoby 5000 Kč, firmy a právnické osoby za finanční dar 10 000 Kč. Řada lidí už toho využila.

Nová rozhledna Žaltman, která nahradní původní, 50 let starou, bude jednou tak vysoká. Bude mít 22 metrů s výhledovými plošinami.

Poslední hromadný výstup na Žaltman se chystá v sobotu 5. října. Sraz všech zájemců, nadšenců a fanoušků rozhledny je ve 14.45 hodin na náměstí Karla Čapka v Malých Svatoňovicích. Hromadný odchod bude v 15 hodin.