Třicet představení uvidí návštěvníci společenského centra Uffo ve druhé divadelní sezoně. Do předplatného bylo zařazeno osm her ve skupinách Činoherní divadlo 1 a 2, Divadlo a hudba a šest ve skupině Divadelní delikatesy.

„Připravili jsme o jeden balíček předplatného více než loni. Balíček Činoherní divadlo jsme totiž rozdělili na dvě skupiny,“ uvedl Libor Kasík, ředitel Uffa, a pokračoval: „Je to z toho důvodu, tato skupina byla loni nejvíce navštěvovaná. Chtěli jsme lidem vyjít vstříc, což se ukázalo i podle dosavadního prodeje předplatného. Největší zájem je právě o činohru. Stále je ale možné zakoupit předplatné i během prázdnin, a to ve všech balíčcích.“

V Trutnově kromě osvědčených souborů diváci uvidí také ty, jež zde ještě nehrály. Mezi ně patří Činoherní studio Ústí nad Labem nebo ostravské Divadlo Petra Bezruče s představením Lakomec. V rámci Divadelních delikates se mohou těšit na kontroverzní hru Divadla Komedie s názvem Spílání publiku. Podle Kasíkových slov se jedná o špičku české divadelní produkce. „Ve skupině Divadelních delikates jsou i další skvělé hry, například Mistr a žák režisérského tandemu SKUTR, dále velmi zdařilá a oblíbená Noc oživlých mrtvol v provedení Klicperova divadla Hradec Králové a také krásná novocirkusová performace Bez země od Décalages, kteří zde byli při slavnostním otevření Uffa.

Právě v Divadelních delikatesách se chceme žánru nového cirkusu alespoň okrajově dotknout, abychom tento styl v Trutnově neviděli pouze při Cirk-uffu, ale i během roku. Koneckonců, podle členů souboru La Putyka je Uffo nejlepším prostorem pro nový cirkus v republice, takže by byl hřích těchto jeho možností nevyužívat. V nabídce máme skutečně kvalitní představení ověnčená cenami. Myslím si, že pro diváky z celého regionu bude daleko jednodušší přijít na ně k nám, než jezdit do Prahy či dalších vzdálených měst,“ vysvětlil.

Zájemci o kvalitní divadlo se nemusejí bát, že by byla představení předem kompletně vyprodaná. „Chceme, aby určitá kapacita zůstala i do volného prodeje. Rád bych rovněž vyvrátil názor, že se do Uffa není možné dostat. Lze to, pokud si lidé lístek koupí včas, například prostřednictví internetu,“ podotkl Kasík a dodal: „Naším cílem je, aby Uffo nebylo jen pro určitou skupinu lidí, ale pro každého, kdo chce do divadla přijít. Jistě se objeví představení, která budou vyprodána během prvního dne prodeje, ale jsem si jist, že stávající nabídka zájemce o kvalitní divadlo uspokojí.“

Druhá divadelní sezona startuje 19. září hrou z Divadelních delikates Tiká tiká politika, pak budou následovat zhruba čtyři představení do měsíce. Také mimo předplatné se diváci mohou těšit na další divadla. „Připravujeme tradiční Cimrmany a nadále se budeme věnovat amatérskému divadlu,“ dodal Libor Kasík.