Průtah Pilníkovem na frekventované cestě mezi Trutnovem a Jičínem bude plně průjezdný v plánovaném termínu, od úterý 30. listopadu. Deníku to sdělila Petra Drkulová z týmu komunikace ŘSD. V Pilníkově finišuje rozsáhlá rekonstrukce za 66 milionů korun, při které ŘSD vyměnilo či opravilo čtyři mosty a vozovku.

"Dokončovací práce na úpravách kolem mostů, nátěrech konstrukcí betonů, instalování zeleně a vodorovném značení vozovky plastem budou provedeny do 30. dubna příštího roku," konstatovala Petra Drkulová.

V Pilníkově začala zásadní rekonstrukce silnice první třídy a mostů mezi Chotěvicemi a Trutnovem.
Pilníkov si na půl roku oddychne od kolon kamionů. S ŘSD jednal o obchvatu

Zcela průjezdná už je od minulého týdne silnice první třídy ve Zlaté Olešnici, do jejíž rekonstrukce investovalo ŘSD 36 milionů. Oproti původním plánům tam muselo postavit nový most. Na jaře bude ještě dokončovat betonová svodidla. Ta nynější jsou provizorní.

Rekonstrukci silnice ve Zlaté Olešnici zkomplikoval stav mostu. Stavbaři ho museli zbourat.
Stavbaře zaskočil odfláknutý most ve Zlaté Olešnici, museli ho zbourat

"Původní zprovoznění silnice ve Zlaté Olešnici bylo plánováno na konec října, ale požádali jsme o dvoutýdenní prodloužení termínu. Při odkrytí původního mostu jsme zjistili, že je v dezolátním stavu a bylo nutné postavit most úplně nový," uvedla Drkulová.

Ve Zlaté Olešnici je v plném proudu rekonstrukce silnice první třídy. ŘSD tam staví nový most.
Zlatou Olešnici děsí pomalé tempo D11 a nával z Polska, nemá ani chodník