Úpravu urnového háje na místním hřbitově chystá na příští měsíce Rtyně v Podkrkonoší. Areál čeká například výsadba nových stromů a další zeleně, zbrusu nového podkladu se ale dočkají i pěšiny a cestičky.

„Kompletní rekonstrukce urnového háje proběhne v podzimních měsících, nyní ještě probíhá výběrové řízení. Vysadíme novou zeleň, i proto, že část té stávající jsme už museli pokácet kvůli kůrovci," vysvětluje starosta města Rtyně v Podkrkonoší Zdeněk Špringr. „Chtěl bych ale občany ujistit, že se budeme snažit být šetrní a ohleduplní k celému prostranství. Nechceme ani narušit svátky, které nás před zimou čekají. Pietnost celého místa budeme během prací zachovávat," zdůrazňuje rtyňský starosta.

Celá investice by měla město přijít maximálně na dva miliony korun. Na hřbitově vzniknou zcela nové cesty s novými obrubami i jednoduchými ornamenty ze žulových kostek. Nového prostředí se má dočkat také rozptylová loučka, kterou olemuje alej stromů a na místě tůjí, které zastiňují plastiku, tu už brzy zahradníci vysadí nové trávy a nízké jehličnany. Město také sjednotí mobiliář, vysloužilé lavičky tak nahradí nové. Obnovy se dočkají i stávající kohoutky na vodu, které nahradí tzv. pítka.