Po letech chátrání dochází ke konečné realizaci výstavby bytových jednotek na Liščím kopci. Vznikne jich tam šestadvacet. O dokončení bytových domů, které jsou rozestavěné už sedm let, rozhodli vrchlabští zastupitelé. Celý objekt byl už delší dobu ve zruinovaném stavu.

„Domy jsou rozestavěny od roku 2009. V té době opadla vlna zájmu o nákup bytů, přestaly se prodávat. Město nemělo možnost donutit firmu k dokončení. Staveniště chátralo a stalo se nebezpečné. Mezitím stavební firma šla do insolvence a nebylo možné ji sankcionovat za nedodržení termínů. Vymahatelnost se stala nulovou," poznamenal k situaci vrchlabský starosta Jan Sobotka.

Stavbu rozestavěných domů získalo Bytové družstvo Vrchovina. „Je to konkrétní vlastník, který má zájem dílo dodělat. Jsme rádi, že se s objektem začalo něco dělat, protože byl skutečně ve velmi špatném stavu. Teď se dodělávají střechy a dochází k zateplování. Koncem ledna bude hotových 26 nových bytových jednotek," upřesnil starosta. Zastupitelé souhlasili, že pozemek pod stavbou bude poskytnut jako záruka bance pro ručení stavebního úvěru, který bude firma čerpat. „Město činí takový krok zcela výjimečně a pouze proto, aby byla stavba dokončena," řekl Jan Sobotka. Podle našich informací je už polovina bytů rezervovaných.

Jan Braun