Úderem šesté hodiny už byla obsazena většina míst na břehu rybníka a výstřelem odstartováno tradiční a vyhledávané klání.

„Do letošního ročníku se přihlásilo 79 rybářů nejen místních, ale i přespolních. „Přijeli k nám kolegové například z Hradce Králové, Týniště nad Orlicí, z Třebechovic, z Police nad Metují, Trutnova či Opočna,“ řekl Deníku Josef Gajdoš ze zdejší rybářské organizace.

Celé dopoledne panovalo bezvětří a slunečno, tedy skvělé podmínky k rybaření. Přesto zájem rybářů o letošní závody byl menší než v minulosti. Například při loňském, z pohledu rybářů snad jednom z nejhorších ročníků, usedlo na břeh za udice 102 rybářů. V roce 2002 padl rekord, ke Krčmaříku dorazilo 134 „tichých bláznů“.

Pravidla závodů, stejně jako v minulosti, zůstala stejná. Soutěžilo se o první chycenou rybu. Plotici o délce 22 centimetrů z Krčmaříku přesně v 7.01 hodin vytáhl Petr Reisner z Police nad Metují.

O největší úlovek se postaral Jiří Čtvrtečka ze Starého Plesu. Na háčku mu uvízl kapr v dálce 53 centimetrů. „Soutěžní byly všechny druhy ryb. Ryby se zákonnou mírou byly hodnoceny tak, že jeden centimetr se rovnal jednomu bodu. U ostatní byl jeden bod za každých započatých 10 centimetrů. Všechny vytažené ryby byly vráceny vodě,“ vysvětlil pravidla Gajdoš.

Rozhodující pro úspěch rybářů byla celková délka nachytaných ryb. Vítězem letošních závodů se stal David Říčař z Kostelce nad Orlicí, který do konce závodů nasbíral 296 bodů za sedm kaprů, jednoho amura a šest plotic. Druhá příčka patří Jiřímu Jarkovskému z Třebechovic. Ten získal 225 bodů za šest kaprů a dvě plotice. Třetí skončil Michal Brodský z Hradce Králové z 220 body za čtyři kapry, dva líny a šest plotic.

Neztratili se ani červenokostelečtí rybáři, kterých se závodů zúčastnilo sedmnáct. Vratislav Kejzlar se umístil osmý se 185 body. Hned za ním byl Ondřej Filip se 173 body a čtrnácté místo patří Jiřímu Mackovi se 111 body.

Rybáři díky řadě sponzorů obdrželi velmi hodnotné ceny a těší se už na příští ročník. „Určitě bych příští rok přijel rád znovu. Je tady skvělé prostředí, atmosféra a pohoda. I když mně to letos moc nebralo, rád se sem vrátím,“ ujišťuje rybář, který na závody dorazil z Trutnovska.

Hynek Šnajdar