Rybníčky patří hostinské základní organizaci rybářského svazu. „Máme je od města pronajaté a staráme se o jejich údržbu. Udělali jsme novou výdřevu, opravili břehy. Máme to jako takzvanou malou vodu pro naše členy, kteří zde jako jediní mohou chytat. Ryby sem nasazujeme sami. Jsou tady kapři, líni, přidáváme i nějakou tu štiku, candáty,“ upřesnil Jaroslav Alturban, hospodář organizace, čítající kolem čtyř set členů.

Během každoročních závodů nejde soutěžícím prioritně o ceny. Z každé ulovené ryby mají všichni velkou radost. Například Josef Vaněk z Arnultovic se před koncem letošní soutěže radoval z uloveného čtvrtého kapra, který měřil 46 centimetrů. Chytá na živé červy. „Během léta jsem tu nalovil asi třináct kaprů. Děláme je doma na zelenině a česneku. Nejchutnější je ale candát. Jezdím ho chytat na Nechranickou přehradu,“ svěřil se Josef Vaněk. Jako místní představitel Petrova cechu se soutěže účastní každý rok. Loni získal stříbrnou pozici. Rybařině se věnuje už padesát roků.

„Je to prostě relaxace, máme tady vodu rádi. Když člověk přijde utahaný z práce, má se kde odreagovat. I čím dál víc ženských sedí dnes s prutem na břehu,“ dodal Jaroslav Alturban. Závody v Hostinném jsou oblíbeným zpestřením posledního dubnového dne. Najdou se borci, kteří jsou schopni vylovit během soutěže kolem třiceti kaprů. Nerozhoduje počet, ale centimetry. O to větší drama pak rivalové prožívají.