Bývá zvykem, že příležitost zachytat si na dvou rybníčcích, které organizace obhospodařuje, nenechá nikoho lhostejným. Ani letos tomu nebylo jinak. Do Hostinného zavítalo 59 závodníků s pruty a návnadami z celých východních Čech.

Vítězem se nakonec stal Josef Vostřez, kterému se podařilo vytáhnout z vody dvacet ušlechtilých ryb s celkovou délkou 956 centimetrů. Pořadatelé byli i letos štědří. Šampion si odvezl jako cenu televizi, ale i dalších cen pro účastníky byl plný stůl.

Z padesáti devíti závodníků jich jednatřicet alespoň jednu rybu ulovilo. Samozřejmě je pouštěli do rybníka zpátky. „Jako každý rok jsme do vody nasadili nové kusy, od dnešního odpoledne mohou naši členové na rybnících lovit. Kromě těchhle dvou máme jeden ve Fořtu," upozornil Zdeněk Libnar, předseda organizace, která čítá 450 členů.

Rybníčky si rybáři v Hostinném před časem upravili svépomocí a také finančním nákladem kolem půl milionu korun. Závody, které pořádali už po čtrnácté, jsou populární. Každou vytaženou rybu měří rozhodčí, vše se pečlivě zapisuje. „Letos jsem vylosoval dobrou pozici," liboval si rybář z Opočna, který lovil až na konci druhého rybníka. V poledne měl na kontě jedenáct kaprů, ale na vítězství to nestačilo. Jan Milota zase přijel z Poličky: „Zatím jsem chytil nějaké okouny, ale ty se nepočítají, a jednoho kapra. Rád sedím u vody, o vítězství mi tak nejde. Důležité je zúčastnit se. Jsem tu už potřetí. "