Jednou ze změn je obnovení provozu rychlíků spojujících Prahu s Hradcem Králové a Polskem. „Po náročné rekonstrukci a elektrizaci trati Letohrad – Lichkov bude obnoveno přímé spojení Prahy, Hradce Králové a polské Wroclavi,“ prohlásil mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Mezi uvedenými městy pojedou každý den dva páry vlaků.

Spojů přibude také na regionálních železničních tratích. Například na železnici mezi Hradcem a Trutnovem pojede v pracovních dnech z každého směru jeden nový spěšný vlak. Ráno pojede z Trutnova do krajské metropole, kam přijede před sedmou hodinou, odpoledne v 15 hodin pojede opačným směrem. Zlepší se tak doprava lidí ze severní části kraje do práce v Hradci či k přípojům.

„Důvodem je neustále rostoucí počet cestujících v trase Trutnov – Hradec Králové. V některých časových polohách vzrostl až trojnásobně,“ vysvětlil nám posílení dopravy mezi Hradcem a Trutnovem Denis Sitora ze společnosti Oredo, která organizuje regionální dopravu v kraji. Změnou je rovněž to, že spěšné vlaky budou zastavovat ve Smiřicích, což místním lidem usnadní cestování.

Vysoká obsazenost vlaků spojujících obě východočeská krajská města v nedělní dopravní špičce stojí za posílením dopravy mezi Hradcem a Pardubicemi. V neděli večer pojede z každého směru jeden vlak navíc. Zajistí se tak lepší spojení na hlavní koridor do Pardubic i od něho.

Snadnější cestování vlakem do Kolína zajistí Prodloužení trasy spěšných vlaků jezdících mezi Trutnovem a Chlumcem nad Cidlinou až do Kolína. Tím se zlepší spojení do uvedeného středočeského města i z Hradce Králové.