„Hravá aplikace pro chytré telefony provede zábavnou a soutěžní formou po zajímavých místech regionu. Vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je akčnější a dobrodružnější. Jedná se o geolokační zábavnou hru nové generace, kde nestačí pouze místo najít a checknout se, ale v rámci ní plnit i různé úkoly, které znalý průvodce během hry zobrazí," přiblížila základní podstatu Dáša Palátková.

Aplikaci stačí stáhnout a spustit. Veškeré pokyny v průběhu plnění sděluje virtuální geoprůvodce, v tomto případě je to Krakonoš, Hančí, sojka a pan Lesní, kteří zároveň kontrolují a hodnotí. „Když uvidí vaši bezradnost, trošku poradí. Po dokončení všech pokynů obdržíte podle zásluh odměnu v podobě vypočteného množství geonek a někdy i něco navíc. Vždy si ale před hrou nabijte mobil," doplnila Dáša Palátková.

Připraveny jsou 4 trasy. „První provede turisty Žacléřem, druhá na přírodní krásy bohatou Rokytnicí, třetí hlavním městem českého lyžování Špindlerovým Mlýnem a na čtvrtou se podíváme do královského věnného města Dvůr Králové nad Labem. Po stažení mobilní aplikace Geofun se vám zobrazí mapa s nejbližšími trasami, místem jejich začátku a dalšími instrukcemi. Pak už jen zbývá si geohru spustit a vyrazit na trasu," upřesnila Klára Hančová ze Svazku Krkonoše.

Tady je Krakonošovo! Cestou necestou, lesem nelesem, vydej se sázet houby se samotným Krakonošem.

Hajný je lesa pán. Panu lesnímu se do revíru zatoulala škodná. Snaží se, seč může, ale ne a ne ji lapit. Ať dumá, jak chce, nemůže přijít na to, kdo je ten neznámý pachatel. Hodila by se mu nějaká pomocná ruka a bystrý rozum. Tak neváhej a běž mu na pomoc.

Se sojkou na vlně. Sojka pomáhá Krakonošovi hlídat revír. Aby nemusila Krakonoše pořád po horách hledat, dal jí Krakonoš k dispozici mobil a vysílačku. Běž a poznej v jejím doprovodu město a okolí Žacléře.

Čarovné koření po prabábě. Pojď s Hančí kousek Dvorem Králové, než dorazí k bábě kořenářce do apatyky. Hančí došlo čarovné koření. Tak jí Krakonoš dal volno, aby si pro něj mohla zaskočit. Cestou ti poví, jak to přišlo, že už nějakou dobu slouží spravedlivému pánu Kerkonošských hor.