Prozrazuje vždy alespoň jeden z receptů na pokrmy, v Horizontu v konkrétním měsíci nabízené hostům. Zkuste si jednu z dobrot, kterou zde v režii oblíbeného šéfkuchaře připravují, uvařit i vy. I v únoru půjde o lukulský zážitek.

RAVIOLA Z ČERVENÉ ŘEPY S KOZÍM SÝREM, doplněná medovo-vinným dipem a praženými piniovými oříšky, dekorovaná čerstvou řeřichou.

Suroviny na 4 porce: 320 g červená řepa,80 g bílé víno, 80 g kozí sýr, 40 g piniové oříšky. 60 g máslo,120 g olivový olej, 60 g tučný tvaroh, čerstvá řeřicha, 80 g med, sůl, bílý pepř, 40 g cukr krupice, 40 g cukr třtinový.

Postup: Oloupanou červenou řepu nakrájíme na co nejtenčí plátky. Kozí sýr nastrouháme na jemno a smícháme s polovinou tučného tvarohu, osolíme a opepříme. Přidáme rozpuštěné máslo a asi 1/3 olivového oleje. Vše zamícháme a dáme do lednice vychladit. V míse vymícháme metličkou dohladka cukr, med, víno a za stálého míchání přidáme pomalým pramínkem 2/3 olivového oleje, dokud směs nezhoustne. Osolíme a opepříme a vložíme na plátky nakrájenou červenou řepu, celé promícháme a necháme alespoň 2 hodiny marinovat v lednici. Na talíř položíme jeden okapaný plátek červené řepy, na něj lžícemi vykrojíme nok ze směsi tvarohu a kozího sýra a přikryjeme druhým marinovaným plátkem řepy. Zakápneme trochou marinády, dozdobíme praženými piniovými oříšky a čerstvou řeřichou.

(žem)