Horší je situace na vozovkách třetí třídy, kde se stále drží ujetá vrstva sněhu a někde se tvoří nebezpečné koleje. Rizikový je například úsek Butoves – Vrbice, pak Samšina, kde silnici zafoukává sníh, a včera dopoledne ji musela vyčistit fréza. Nebezpečným úsekem je i cesta ze Sobotky do Libošovic.

Problémem jsou stále kamiony, jeden zablokoval v pondělí ráno dopravu nad železničním přejezdem v Jičíněvsi. Jana Víchová nám potvrdila, že silničáři očekávají vydatnější sněhové srážky do středy.

Novopacké cestmistrovské středisko hlásilo nedělní příděl sněhu do 7 centimetrů, do pondělí nachumelilo až 10 cm. Všechny vozovky jsou sjízdné, posypového materiálu – soli i písku zde mají dostatek. Packé Technické služby zvládly pondělní úklid sněhu bez problémů, do svízelných situací se dostávají většinou jen kvůli parkujícím automobilům, kdy nemůže úseky projet technika. „Sníh začneme brzy odvážet, vysoké mantinely mezi chodníkem a silnicí už mnohde brání průjezdnosti čisticích strojů,“ říká ředitel Technických služeb Milan Ježek. I v Sobotce bojují se sněhem a starosta Stanislav Tlášek přiznává:

„Nezvládáme to. Jsou chodníky, které nestačíme od bílé peřiny uklízet. Lidi nám volají a stěžují si. K údržbě máme tři malé traktory, po kterých musíme stezky ještě dočišťovat. Na cesty používáme dva traktory s radlicí. Do jednoho včera ráno usedl místostarosta, já popadl hrablo a vyrazil na chodníky. Mysleli jsme si, že nám veřejnost bude pomáhat jako v minulosti, ale spletli jsme se. Chodníky uklízejí jen ti starší, mladší spoléhají na město. Příkladem pro všechny mohou být Krejčíkovi, kteří mají pokaždé vzorně uklizeno.“