Jak jste se dostal k muzice? Kdo vás k ní přivedl?
Cest a rozcestníků bylo hodně. Měl jsem veliké štěstí na kamarády.

Kdy jste začal hrát na kytaru? Zkusil jste i hru na jiné nástroje?
V sedmé třídě mi kamarád půjčil kazetu s albem Abigail od Kinga Diamonda. Tam jsem poprvé slyšel kytaristu, který si v uměleckém světě říká Andy la Rocque. Chtěl jsem být jako on a hrát všechna ta krásná sóla. Kytara pro mne byla a je hlavním nástrojem, ale před dvěma lety jsem se zamiloval i do analogových syntetizátorů.

Vzpomínáte ještě na své první hraní s kapelou? Která to byla?
Bylo mi, tuším, sedmnáct let a byla to kapela Etienne. Každý týden se koncertovalo a poprvé jsem zažil nahrávání ve studiu. Rád na to období vzpomínám.

A v jakých skupinách působíte v současné době?
Již osm let hraju v kapele Cémur Šámur. Je to moje domovská kapela a rozhodně bych neměnil. V žádné jiné kapele jsem nezažil takovou tvůrčí svobodu. S Cémur Šámur jsem si také splnil velký sen, společný koncert s kytarovou legendou Gary Lucasem. Kromě Cémur Šámur hraji se svými studenty v kapele Flendrs a Mike Oldfield projekt.

Učíte hru na kytaru v Základní umělecké škole ve Vrchlabí. Jaký je tam o výuku zájem? Zvyšuje se množství zájemců nebo spíše přibývá samouků?
Zájem o kytaru a zejména o hru na elektrickou kytaru je rok od roku větší. Ve Vrchlabí je spousta možností, kde si kytarista může zahrát: školní kapely, Vrchlabský Big Band, Mike Oldfield projekt. Žáci také často s kamarády zakládají kapely.

Snažíte se o nějakou vlastní tvorbu?
Poslední dva roky pracuji na projektu ARP, což je moje sólová deska. Zvukově i žánrově je to pestré album. Vznikalo na starých analogových syntetizátorech. Na basovou kytaru zde hraje můj brácha Kuba Vejnar, na bicí Roman Vícha a ve dvou skladbách se objeví jako host již zmiňovaný americký kytarista Gary Lucas. Album točíme v Praze v Dejvicích.

Co plánujete do budoucna? Chtěl byste pozvat čtenáře Krkonošského deníku na nějaký blízký koncert?
Stále probíhá nahrávání projektu ARP, což mi zabere ještě tak půl roku, a pokud vše dobře dopadne, čeká mne minimálně jeden nahrávací den v Belgii. S kapelou Cémur Šámur chystáme nahrávání nového alba. S Mike Oldfield projekt pracujeme na celovečerním programu. Rád bych pozval na společný koncert Cémur Šámur a kapely Vltava, který se uskuteční 16. března ve vrchlabském kulturním domě Střelnice.

Zbývá vám kromě muziky čas i na další koníčky? Co dál děláte ve volném čase?
Sbírám minerály, lidově řečeno chodím na šutry.

Vladimíra Junková