Technické služby k tomu zintenzivnily rozvážení sáčků,které připevňují na stojany po městě. Těch je bez jednoho stovka a sáčky jsou pejskařům k dispozici zdarma. To ovšem bývá kamenem úrazu. „Ráno je sem umístili a během hodiny jsou skoro všechny fuč. Lidi si nevezmou jeden, ale celý balíček. Snad si do toho dávají svačiny, nebo co,“ hořekovaly majitelky psů v lokalitě Kryblice. „Ale je pravda, že sáčky jsou tady teď často, třeba lidi pochopí, že je nemusí křečkovat, když je budou mít k dispozici pořád,“ podotkla další chovatelka.

Sáčky na exkrementy jsou teď na každém rohu.Zdroj: MěÚ TrutnovVětšina zodpovědných si nosí při procházce se psem sáček v kapse. Zarážející je, že jsou často vidět v ulicích i velcí pobíhající psi, po kterých majitelé exkrement neseberou, protože ani nesledují, že jejich pes potřebu někde vykonal. „Někteří spoléhají na sníh, který psí exkrement zakryje a později připomíná chůze po ulici cestu minovým polem.,“ popisuje stav starosta Ivan Adamec.

Majitelé psů si mohou sáčky vyzvednout nejen ve stojanech, ale i na inforecepci městského úřadu nebo při hrazení poplatků ze psa, vždy zcela zdarma. „Jen v loňském roce jsme rozdali 365 tisíc sáčků za 50 tisíc korun,“ poznamenal trutnovský starosta.“Nezbývá, než spoléhat na lidskou ochotu a čistotnost. Závisí na každém, zda budeme žít v čistém městě,“ uzavřel Ivan Adamec.

Trutnovská nemocnice.
Upíší se nemocnici a mohou získat studijní stipendium