Lidé už nyní obdivují novou zahradu s vysazenými květinami, upraveným trávníkem, cestami a lavičkami. "Chtěli jsme vytvořit prostor, kde si bude moct návštěvník odpočinout. Přestěhováním voliér jsme k tomu získali prostor," uvedl ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Prostředí za správní budovou, kde sídlí vedení zoo, se tak změnilo. "Vila je kulturní památkou, má svoji hodnotu. Jejímu okolí vrátíme původní honosný vzhled. Nedávno jsme zjistili, že se jmenovala Vila La Rosa, proto součástí zahrady budou i růže, které lze ostatně najít jako symboly na výzdobě vily," dodal Rabas.

Safari Park Dvůr Králové otevřel v pátek 16. června nový návštěvnický okruh West Cape se zvířaty jihozápadní Afriky.
Dvůr Králové má další tučňáky, už jich je třicet. Lidem zkoumají obsah kočárků

Zahrada už je otevřená, lidé se tam můžou procházet a odpočívat na lavičkách. "Zbývá dokončit poslední část, vodní kaskádu. Do měsíce by měla být okrasná zahrada kompletně hotová," upřesnil ředitel safari parku.

Nově vybudovaná zahrada sousedí s Dětskou zoo, návštěvníci budou mít na dosah ruky největší stálou sbírku obrazů Zdeňka Buriana na světě i ojedinělý Svět koster.

Safari Park Dvůr Králové otevřel v pátek 16. června nový návštěvnický okruh West Cape se zvířaty jihozápadní Afriky.
Ze slévárny Západní Kapsko. Safari park otevřel nový návštěvnický okruh

Návštěvníci vybudování okrasné zahrady oceňují. "Připadám si jako ve Versailles," kochala se Miluše Erbanová ze Dvora Králové nad Labem, která chodí do safari parku s manželem často i dvakrát týdně. "Máme permanentky pravidelně už několik let, chodíme do zoo celý rok, nejen v hlavní sezoně. Nejen kvůli zvířatům, ale i zahradnické úpravě. Je tady nádherně. Klobouk dolů před panem ředitelem Rabasem, jak výrazný pokrok zoologická zahrada u nás ve Dvoře Králové udělala," ocenila pravidelná návštěvnice řadu vylepšení.