Lidé si také můžou užívat každý víkend bohatou nabídku komentovaných setkání u zvířat, kterou v letošním roce poprvé doplňuje setkání u tučňáků brýlových ve zbrusu nové expozici West Cape. V průchozím výběhu tučňáků, který je největší v Česku, se bude konat speciální program vždy ve 14.30, od července budou probíhat komentovaná setkání každý den. Tučňáci brýloví se stali po loňském příchodu velkým návštěvnickým hitem, v dlouhé historii dvorské zoo tam nikdy před tím nepůsobili.

Tučňáci brýloví v Safari Parku Dvůr Králové. | Video: Jan Bartoš

Tučňáci mají ve Dvoře Králové k dispozici venkovní bazén i vnitřní ubikaci s bazénky. Na oblázkové pláži se nacházejí hnízdní boudy, ukryté podobně jako v divočině mezi velkými kameny. Ačkoliv návštěvníci mají tučňáky díky průchozímu výběhu a molu nad bazénem na dosah ruky, chovatelé doporučují, aby se lidé nesnažili hladit. Mají totiž velmi ostré zobáky.

Jako první projela safari Kachna

Nezvyklý začátek mělo v sobotu otevření Afrického safari Josefa Vágnera a Lvího safari ve Dvoře Králové nad Labem. První vůz, který jím projel, byl Citroën 2CV, známý jako Kachna, automobilové závodnice Barbory Holické. Ta se chce stát v lednu 2024 první Češkou, která s tímto autem pojede legendární závod Rallye Dakar.

close Automobilová závodnice Barbora Holická v sobotu jako první projela Africké safari ve Dvoře Králové a zahájila tak letní sezonu. info Zdroj: Jan Bartoš zoom_in Automobilová závodnice Barbora Holická v sobotu jako první projela Africké safari ve Dvoře Králové a zahájila tak letní sezonu.

Držitelka Zlatého volantu - Ceny Elišky Junkové pro nejlepší ženu českého motorsportu zároveň v safari parku adoptovala kachnu temnou, jejíž chov bude po celou dobu trvání projektu Duckar podporovat. Věnuje jim část z příspěvků fanoušků. Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari budou nyní v provozu každý den až do začátku října.

„Kachna je symbol a ikona. Myslím, že propojení s Afrikou v srdci Evropy, kterou safari park je, je příznačné. Podpora často opomíjených a vzácných kachen tmavých upomíná k přezdívce Citroënu 2CV. Těší mě, že mohu v rámci snahy dostat se na Rallye Dakar také pomáhat ochraně vzácných zvířat,“ uvedla Barbora Holická.

Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari budou nyní v provozu každý den až do začátku října. Návštěvníci můžou využít Safaribusy, Afrika trucky nebo vlastní vozy. K dispozici jsou i hybridní vozy Toyota Yaris. Ty lze půjčovat bezplatně v recepci kempu po předchozí rezervaci.

V sobotu začala sezona Afrického a Lvího safari ve Dvoře Králové. | Video: Jan Bartoš

Jízda Afrika truckem vyjde jednoho pasažéra na 90 korun, projížďka Safaribusem přijde na 70 korun, děti a studenti s průkazem mají jízdné zdarma. Vjezd vlastním vozem stojí 370 korun (elektromobily a hybridy jsou za 180 korun). Pro vjezd do safari musí mít každý pasažér také lístek do klasické pěší části, kterou může okamžitě využít také ke vstupu na procházku do areálu. Zajímavé informace o zvířatech safari lidé zjistí díky aplikaci Mobilní safari pro operační systém Android, kterou safari park připravil ve spolupráci s Českým rozhlasem. Aplikace je zdarma.