Areál ozdobily oranžové plody, doplnily i jídelníček zvířat a objevily se i v menu restaurací. V sobotu měli dýňové hody sloni, lemuři, hrošíci a surikaty, na další zvířata ještě čekají. Vrcholem Týdne duchů bude Strašidelná zoo, která se koná v sobotu 28. října. Oslavy podzimu ale skončí až o týden později.

Týden duchů potrvá do 29. října. Safari park bude otevřen do 18 hodin. Zdobí ho také tematické africké dekorace v podobě ohromných domorodých masek, nejrůznějších duchů a kostí či přerostlé dýně, v nichž je možné se fotografovat. Dýňové lucerny pracovníci areálu každý večer rozsvěcí, takže po setmění dodají safari parku mimořádnou atmosféru.

Novinkou nabitého programu Týdne duchů jsou v letošním roce komentované prohlídky do dvojnásobně rozšířené expozice Svět koster. Zájemce tam čekají stovky unikátních exponátů včetně nosorožců bílých severních. První prohlídky se konaly v sobotu, další jsou na programu v sobotu 4. listopadu ve 14 hodin.

Podzimní oslavy oživí i speciální komentovaná krmení zvířat. Návštěvníci se během komentovaných setkání od odborníků dozvědí, že dýně jsou pro zvířata v jídelníčku spíše zpestřením a o významu tak zvaného enrichmentu.

Vrcholem Týdne duchů bude opět Strašidelná stezka s řadou zastavení, která začne 28. října v 16 hodin. Ta prostřednictvím více či méně strašidelných úkolů a herních stanovišť provede malé návštěvníky pěší částí safari parku za drobnou odměnu. Nabídne určování krmných dávek či bobků zvířat, počítání kostí nebo hod obručí na krk kostlivce žirafy. Na jednom zastavení vyroste během dne posvátný strom. Ten stejně jako v animistických kulturách Afriky ozdobí ústřižky afrických látek broumovské společnosti Veba.