Od začátku letošního roku si veřejnost zvyká na nový název a logo královédvorské zoo. Byla přejmenována na Safari park Dvůr Králové, čímž je zdůrazněna jedinečnost zdejšího Afrického safari, které bylo před dvěma lety ministerstvem kultury prohlášeno za kulturní památku.

V sobotu 28. dubna bude zahájena hlavní sezóna a s ní i provoz Afrického a Lvího safari. Otevírací doba se až do konce září prodlužuje od 9 do 18 hodin. V parku můžete zůstat i po uzavření pokladen, nejpozději však do 22 hodin. Provoz večerního safari je naplánován od 1. června.

Nejbližší akce se koná již ve čtvrtek 26. dubna. V galerii Tengenenge si nenechte ujít přednášku přírodovědce Martina Mikeše Sedm let v Kamerunu.

KHALILA A TESSY

Návštěvníci o víkendu dostanou první příležitost spatřit dvě mladé lvice berberské, které do Dvora Králové dorazily z německé Zoo Neuwied na podzim loňského roku. V safari se budou pohybovat společně se samcem stejného druhu jménem Bart.

„Khalila i Tessy jsou velmi mladé a z původního domova nebyly připravené na provoz safari. Na jaře jsme tam proto často podnikali zkušební jízdy osobními vozidly i Afrika trucky, aby si navykly na různé situace, které mohou nastat. Ruch kolem sebe vnímají velmi dobře,“ říká zooložka Gabriela Linhart. „Obě sestry jsou navíc velmi aktivní a hravé, nuda návštěvníky rozhodně nečeká,“ dodává s úsměvem.

JEDENÁCTERČATA A GEPARDÍ KOŤATA

S jedenácti mláďaty ohrožených psů hyenovitých, která se narodila samici Fioně na začátku roku, se návštěvníci poprvé seznámí také o následujícím víkendu. Smečka se štěňaty je umístěna v chovném centru v areálu safari.

Na začátku března se dočkali dvorští chovatelé dalšího úspěchu. Tři samičky a jeden samec geparda se narodili samici Spirit Nameri. Ta pochází z prvních paterčat, která přišla na svět v královédvorském parku.

Nejoblíbenějším mládětem loňského roku se ve dvorském safari stala tři koťata karakalů. Na druhém a třetím místě se se shodným počtem umístila geparďata spolu s mládětem hrabáče.