„Máme z toho nesmírnou radost. Je to nejvyšší návštěvnost v moderní historii. Výsledek je o to hodnotnější, že v posledních letech rychle přibývá konkurence. Stávající zoologické zahrady se významně zlepšují a vznikají nové, stejně jako přibývá řada jiných atrakcí. Děkuji všem, kdo se do safari parku rádi vracejí a podporují ho,“ řekl ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

Hvězdy televizního seriálu ZOO zahájily letní sezonu v Safari Parku Dvůr Králové, Eva Burešová měla koncert.
Rekord. Do zoo přišlo půl milionu lidí, pomohl tomu i seriál. Teď se vrací

Jubilejními návštěvníky se stala rodina Dufkových z Mladé Boleslavi. Ředitel safari parku je přivítal a předal jim poukaz na pobyt v Safari Park Resortu se stylovou africkou večeří v Safari pivovaru a zážitkem Žirafám z očí do očí. Právě tento pobytový balíček je jedním z nejoblíbenějších, které resort safari parku návštěvníkům nabízí. Sami Dufkovi právě v hotelu pobývají: „Do safari parku se velmi rádi vracíme, nejraději máme fenky. Těší nás, že v zahradě vždy přibude něco nového,“ reagovali po získání odměny.

V Safari Parku Dvůr Králové začal o víkendu Týden duchů.
FOTO: Dýňový mejdan. V safari parku pokračuje Týden duchů, vrcholí o víkendu

Rekordního návštěvníka přivítal safari park na počátku oblíbeného Týdne duchů. Magnetem letošního roku jsou mláďata levharta perského, která v pondělí začala pravidelně chodit do venkovního výběhu a představila se poprvé veřejnosti. Malí levharti jsou k vidění v expozici Pavilonu šelem Joy Adamsonové. Dvůr Králové nad Labem je jediným místem ze světových zoologických zahrad, kde se narodily za posledních dvanáct měsíců. V dvorském safari parku se to povedlo po osmi letech letos v srpnu.

Mláďata levhartů perských narozená v Safari Parku Dvůr Králové se poprvé představila veřejnosti v pondělí 24. října 2022.Mláďata levhartů perských narozená v Safari Parku Dvůr Králové se poprvé představila veřejnosti v pondělí 24. října 2022.Zdroj: Safari Park Dvůr Králové/Kateřina Bílková

Prvotní kontroly prokázaly, že mláďata levharta perského jsou samci. Byli již odčerveni a váží kolem čtyř kologramů. „Přístup do expozice budou mít malí samci s matkou každý den. Závisí ovšem pouze na nich, zda z tepla zázemí vylezou. Lepší šance je spatřit je zatím za pěkného počasí v odpoledních hodinách,“ vysvětlila zooložka Gabriela Linhart.

Tučňáci brýloví se stali velkou atrakcí v Safari Parku Dvůr Králové.
Tučňáci si ve Dvoře Králové zamilovali bazén, dokonce v něm i spí

V safari parku rychle pokračuje stavba areálu West Cape, který představí faunu a kulturu jihozápadní Afriky. Jeho hlavní atrakcí jsou tučňáci brýloví. Těsně před dokončením jsou průchozé voliéra pro pelikány a další ptáky i samostatná voliéra pro volavky obrovské. Poslední úpravy čekají i výběh pro kopytníky, kde již vyrostl přístřešek i napajedlo. Zahradníci postupně osazují volné plochy v areálu novými rostlinami. Další etapa oblasti West Cape se podle plánu otevře na jaře.