Po loňském sázení stromů zaměstnanci společnosti Kraft Foods přijeli opět na brigádu s cílem co nejvíc pomoci nejvyšším českým horám. Tentokrát jich do Harrachova na gruntování dorazily tři stovky, v čele se sjezdařkou Šárkou Záhrobskou. Vyvrcholila tak spolupráce potravinářské společnosti se Správou Krkonošského národního parku projektem Milka s jemností k horám.

Brigádníky čekalo mnoho úkolů

Pražáci přiložili ruce k dílu v oblasti Horních Míseček, Dvoraček a Rokytnice nad Jizerou. „Brigádníci pomohli s potřebnými pracemi. Uklízeli klestí po těžbě, pročišťovali odvodňovací kanály, věnovali se údržbě turistických cest," upřesnil velký úklid mluvčí parku Radek Drahný. Generální ředitel Kraft Foods Peter Mueller spolu se Šárkou zástupcům národního parku předal šek v hodnotě 200 tisíc korun na další pomoc krkonošské přírodě.

„Milka pochází z čisté alpské přírody a v kampani vyzývá spotřebitele k jemnému chování. Proto jsme se rozhodli pomáhat chránit přírodu i v českých horách prostřednictvím projektu, jehož tváří je právě lyžařka Šárka Záhrobská z teamu Milka," upřesnila manažerka vnějších vztahů potravinářské firmy Jaroslava Hájková.

„V Krkonoších jsem vyrůstala, učila jsem se zde lyžovat. Jsem ráda, že prostřednictvím akce Milka s jemností k horám mohu přírodě pomoci i já osobně," konstatovala rodačka z Benecka Šárka Záhrobská.

Odvedená práce ušetřila stovky tisíc

Brigádníky ochranáři hor po roce opět rádi uvítali. „Pomoc přímo na horách a v takovém rozsahu má pro nás velký význam," potvrdil ředitel Správy KRNAP Jan Hřebečka. „Během jediného dne se podařilo odvést práci, která by se jinak odehrála v řádech týdnů a její finanční náročnost by se vyšplhala do několika stovek tisíc korun," vypočítal ředitel.