Šanci na její uzdravení může dívce dát pobyt v Lázních Klímkovice. Rodina kvůli tomu sáhla ke sbírce plastových víček, která má pomoci k financování nákladného pobytu v tomto zařízení. Lidé mohou plastové uzávěry přinášet třeba na místní obecní úřad, který tento počin podpořil.

„Nápad přišel od místního mysliveckého sdružení, my se do sbírky také rádi zapojujeme. Už na našem bleším trhu, který nedávno proběhl, se vybrala nějaká víčka i finanční hotovost. Vše se odevzdává mamince dívky, která má vyhlédnutou potřebnou rehabilitaci v jakési přetlakové komoře," řekl starosta Dubence Jaroslav Huňat. „Snad to dokáže pomoci," přeje si.

Do akce Sbírka pro Terezku se aktivně nezapojují jen lidé v Dubenci. Výzvu na své internetové stránky převzal i třeba sousední Libotov, který plakát vyvěsil i na svůj Facebook. A zde se příspěvek setkal s velkým zájmem. Během dvou dní zaznamenal 162 sdílení, což mnohonásobně převyšuje běžnou aktivitu na této stránce.

„Jsme taková nápomocná ruka. Víčka se vykupují asi za šest korun za kilo, to není žádný zázrak. Proto případně pro rodinu vybíráme i finanční prostředky. Snad tím dokážeme alespoň takto pasivně pomoci. Je asi jedno kdo to dělá, takováhle aktivita nikoho moc nestojí. Je spíš smutné, že se pro takové věci musí sbírat víčka," řekl starosta Libotova Filip Kraus.