Dvacítka žáků ze sedmé třídy spolu s učitelkou českého jazyka Martinou Zemanovou se při dvouhodinové přednášce o Krkonošském deníku zajímala o to, jak vypadá pracovní den žurnalisty, jakou používá při práci techniku, a nakonec se seznámila se základními pravidly psaní článků. Příspěvky žáků najdete na této straně. Dvojice školáků si vyzkoušela také roli fotografa.

Pokud bude mít vaše škola, základní nebo střední, zájem se do projektu zapojit, ozvěte se na číslo 602 139 107 nebo na mail: miroslava.jasanska @denik.cz.

Taneční vystoupení TS Oliver se vydařilo

Vrchlabí – V neděli 1. května se na náměstí T. G. Masaryka konalo každoroční taneční vystoupení, které pořádalo TS Oliver. Jako každý rok zde vystoupily taneční skupiny od street dance až po břišní tance.

Na začátku vystoupení se stala malá nehoda, ale i přes technické problémy se skupina Poker nenechala rozladit. Poté následovalo vystoupení malých tučňáků. Dále pak přišel výstup zombích slečen ve stylu street dance. Následovalo několik vystoupení menších kategorií.

Celé představení zakončily břišní tance. Nejdříve vystoupily mladší tanečnice. Jejich výstup byl velice elegantní a působivý. Poté byl nástup břišních tanců Junior, kde jsem vystupovala i já.

Zážitky z vystoupení byly opravdu krásné. Když jsem tam stála a viděla, jak se na mě všichni ti lidé dívali, rozklepala se mi kolena a měla jsem trému. Ale poté, co začala hrát hudba, jsem zapomněla na ostatní a mohla se plně věnovat tanci.

Ti, které tanec baví, jsou srdečně zváni na taneční revue, která se uskuteční 8. až 10. června ve vrchlabském Kulturním domě Střelnice. Určitě se při programu nebudou nudit.

Aneta Čeřovská

Na farmářských slavnostech se pobavili dospělí i děti

Kunčice nad Labem – Na farmě rodiny Mejsnarů se v sobotu 23. dubna uskutečnily farmářské slavnosti. Děti se mohly zúčastnit různých her a soutěží, za které dostávaly drobné odměny. Také se ale mohly povozit na koních a hrát si se telátky. Návštěvníci slavnosti si na farmě mohli zakoupit smetanový sýr a mnoho dalších produktů. Na přípravě akce se podílela i Asociace soukromého zemědělství, dobrovolná stavovská a profesní organizace která zastupuje soukromé zemědělství v České republice. Světlana Strnádková
Zajímavá návštěva dorazila z Krkonošského deníku

Vrchlabí – Základní školu nám. Míru navštívila ve středu 27. dubna šéfredaktorka Krkonošského deníku Miroslava Jasanská. Během dvou vyučovacích hodin představila žákům práci novináře, seznámila je s trutnovskou redaktorskou radou, ukázala jim z jakých části se skládají noviny. Také zadala žákům dobrovolný domácí úkol, který spočíval v napsání článku, a to buď ve skupině, nebo po jednotlivcích. Na dnešní výtisk se žáci sedmé třídy moc těšili, neboť jim je věnována jedna strana s fotografiemi a články. Návštěva paní redaktorky byla pro třídu přínosem, zaujala novinářskou prací a toto téma žáci využijí i ve slohu. Iva Brejšová, Nicole Peřinová, Marie Metelková, Kateřina Marinovová
Mladí tanečníci vyrazili bojovat na mistrovství Čech

Plzeň – Soubor Egypt a o rok starší tanečníci se v neděli 1. května přijeli ukázat na postupové kolo taneční skupiny roku, tedy na mistrovství Čech, které se konalo v Plzni. Na západ Čech jeli s cílem vyhrát ve své kategorii. Vyjížděli sice brzy, ale i přesto měli všichni dobrou náladu. Startovné činilo 200 korun a soutěžící mohli na místě vyhrát DVD nebo křupky. Cestou zpět se za odměnu stavili v rychlém občerstvení pro něco dobrého. Poté většina z tanečníků usnula. Spali po celém autobuse, někdo na sedadlech, jiní i na zemi. Domů přijeli až před půlnocí, to ale nikomu z nich samozřejmě nevadilo. Pavla Aubrechtová


DVOUHODINOVOU PŘEDNÁŠKU se zaměřením na regionální tisk si vyslechli Vanesa Absolonová, Pavla Aubrechtová, Filip Auersvald, Andrea Bielešová, Iva Brejšová, Jan Drapák, Tereza Grufíková, Lucie Fišerová, Milan Herz, Vojtěch Janalík, Aneta Čeřovská, Jakub Novotný, Radka Součková, Kateřina Marinovová, Marie Metelková, Jaroslav Moravec, Světlana Strnádková, Anna Harčaríková a Nicole Peřinová.