„Byli jsme velmi rádi, že přítomným předávali velké množství energie muzikanti z hudebního uskupení Jedličkova ústavu Liberec – Rachot Band. Děkujeme všem, kteří se akce účastnili a vyjádřili tak svoji podporu potřebným,“ sdělil zástupce ředitele SŠS Daniel Sisr.

Přímo na Ostrově Semily bylo vybráno 28 tisíc, firmy zaslaly na účet 44 tisíc korun. Maminka a Honzík, kteří ze Semil odjížděli velmi spokojeni, tak obdrží 72 tisíc. „I finanční stránka věci ukazuje, že pořádat takové akce není zbytečné,“ doplnil Sisr.

Honza je hasič tělem i duší, miluje auta. Aktivně se zúčastňuje soutěží v hasičském sportu jako rozhodčí. I proto mu při akci pomohli hasiči použít některou jejich techniku a Honza se mohl posadit i do pořádného automobilu.

První ročník charitativního běhu pořádaný SŠS se konal v roce 2022 jako spontánní nápad několika žáků Střední školy Semily z oboru Požární ochrana ihned po napadení Ukrajiny Ruskem. Výtěžek byl věnován na podporu napadené země. Loňský druhý ročník se pak konal na podporu lidí s poruchou autistického spektra a výtěžek byl věnován organizaci Slunce všem, která poskytuje odlehčovací služby.