Mapa v měřítku 1:17500 představí město a jeho okolí a doplní vydané mapy z oblasti Českého ráje, Jizerských hor a Krkonoš. „Začátkem letošního roku jsme oslovili jičínskou kartografickou společnost, která spolupracuje s distribuční firmou na mapování oblastí Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor, s návrhem na vypracování podrobné mapy Semilska," říká Jana Brojová z Turistického informačního centra v Semilech.

„Mapa ve velmi oblíbeném měřítku na trhu doposud chyběla. Měřítko umožňuje zobrazit informace na dvojnásobné ploše oproti srovnatelné oblasti mapy v měřítku 1 : 25 000. Je možné doplnit a prokreslit zástavbové i terénní detaily. Například vyhlídky na Riegrově stezce, což jsou další informace, které se doposud v turistických mapách neobjevují," vysvětluje Brojová.

Tradiční turistické cesty

Přípravné práce na tvorbě mapy probíhaly od jara až do konce července, přičemž výsledkem by měla být mapa, která detailně zobrazuje členité a zajímavé území, jehož centrem je údolí řeky Jizery a dolní tok řeky Kamenice. Navíc s tradičními turistickými cestami, jakými jsou Riegrova, Palackého a Kamenického stezka. Přírodním zajímavostem dominuje nejvyšší vrchol oblasti Českého ráje Kozákov s malým skalním městem Drábovna a Hamštejnským hřbetem, na druhé straně od Jizery Bozkovskými dolomitovými jeskyněmi. Na mapě najdeme obce i města Semily, Bozkov, Železný Brod a další zajímavosti, jež budou popsány na druhé straně v češtině, němčině a angličtině.

Novinku si mohou turisté pořídit v Turistickém a informačním centru Semily, kde se dozví i další zajímavosti ze Semil a blízkého okolí.

(rc)