Pro skupinu 45 lidí by ale bylo třeba vypravit několik aut dodávkového typu, neboť do safari je povolen vjezd vozidlům do 3,5 tuny. Auta navíc kromě asistenčních pracovníků domova povezou i složené vozíky a chodítka. Klienti by si v rámci výletu rádi dopřáli i občerstvení v místním bufetu. Celkové náklady tak přesahují 40 tisíc korun.

Pro domov je to částka vysoká, přesto není nic ztraceno. Klienti stále mají šanci, že do zoo vyrazí. A to s pomocí veřejné sbírky.

Tu tenhle měsíc spustila společnost Sodexo v rámci kampaně Plníme přání seniorům. Jejím cílem je ve spolupráci s neziskovou organizací Diakonie ČCE a Asociací sociálních služeb splnit přání vybraným individuálním seniorům a zařízením pro seniory v celkové hodnotě až 1,5 milionu korun.

Se svým přáním se do programu přihlásilo 327 seniorů a zařízení pro seniory. Porota složená ze zástupců jednotlivých partnerů vybrala 40 přání, na které vyhlásila veřejnou sbírku. Sodexo přitom zdvojnásobí každý příspěvek do veřejné sbírky. A mezi vybranými je právě i lampertický domov důchodců. „Kampaň vzbudila mezi seniory velkou vlnu zájmu," hodnotí počátek kampaně Lukáš Malík ze společnosti Sodexo a dodává: „To potvrzuje, že senioři mají skutečně zájem o aktivní trávení volného času."

A z čeho se vlastně lampertické přání skládá? Zahrnuje dopravu 7 dodávkami z Lampertic do Dvora Králové a zpět pro 45 osob (klienti jsou pohybově omezeni a nemohou dojít z parkoviště ke stanovišti safaribusu, vstupné a občerstvení.

Veřejná sbírka bude probíhat do 30. června a zapojit se do ní může každý. Na speciálních internetových stránkách www.plnime-prani-seniorum.cz jsou umístěna všechna přání s fotografií a s popisem.