Zúčastnit se mohou senioři s rokem narození 1947 a starší a přijet mohou i zájemci z širšího okolí. „Stejně tomu bylo i v minulých letech. Letošní ročník je již čtvrtým v řadě. Akce se koná vždy na začátku září. Novinkou je přípravná kategorie pro starostky i starosty bez omezení věku měli by vědět, v čem je jejich senioři reprezentují a vyzkoušet si to sami na vlastní kůži," informovala Kateřina Valdová z obecně prospěšné společnosti Království Jestřebí hory.

Připraveny budou disciplíny jako hod paličkou nebo válečkem, hod tenisákem, skok z místa i minigolf. V přestávkách mezi soutěžením bude možné zhlédnout dvě vystoupení Tělocvičné jednoty Sokol. Skladbu Ať žijí duchové v podání dětí z TJ Sokol Libňatov a skladbu Jen pro ten dnešní den v podání Staré gardy TJ Sokol Úpice.

„A není třeba se obávat přílišné náročnosti jednotlivých disciplín, stejně tak není podmínkou zúčastnit se všech soutěží. Navíc pro všechny bude připraveno posezení s občerstvením pod velkým stanem," dodává za pořadatele Jan Balcar.

Vzhledem k zaměření na území Místní akční skupiny je zdarma zajištěn i svoz a odvoz z tohoto regionu. Západní trasa vede z Pilníkova (odjezd ve 12.45) přes Vítěznou, Koc-beře a Libňatov. Východní pokrývá území od Chvalče (13.00) přes Svatoňovice, Rtyni, Batňovice a Úpici.