„Rozšířili jsme nabídku vyžití pro návštěvníky Libereckého kraje a hlavně Jizerských hor o jarních prázdninách,“ uvedl majitel společnosti Jaroslav Zeman. Otevřeno podle něj bude každou neděli až do 8. dubna a pak znovu od 1. června až do konce letních prázdnin. Od předloňska je unikátní továrna otevřena pro turisty, loni v létě přibyly kreativní dílny, kde si mohou návštěvníci vytvořit hračku podle vlastní fantazie.

„Zájem o dílny byl větší, než jsme mohli uspokojit, a tak jsme přidali další,“ řekl Zeman. Ke dvěma menším dílnám přibyla jedna velká, kam se vejde celá školní třída. Dohromady tak dnes dílny pojmou až padesát dětí. V sousedství je prodejna hraček, kterou podnik kvůli velkému zájmu musel rozšířit na dvojnásobek. „Rodiče si mohou odpočinout v nové kavárně, kam se vejde pětadvacet lidí,“ dodal ředitel. Návštěvníci se zatím podle něj musí spokojit s kávou z automatu, v budoucnu ale bude mít kavárna i obsluhu s nabídkou kvalitní kávy a dalšího občerstvení.

Výtvarné dílny jsou určené hlavně dětem, i když tam rádi tvoří hračky i jejich rodiče. „Naše děti jsou velmi zdatné na počítačích, ale s ostatní tvůrčí činností je to o něco horší. Při plánování kreativních dílen jsme proto vycházeli z potřeby rozvíjet u dětí právě zručnost, fantazii a schopnost improvizace,“ vysvětlil majitel továrny. Záměr se podle něj osvědčil, zájem rodin s dětmi často nezvládá podnik uspokojit. V sousedství dílen je malá expozice, která představuje některé historické stroje. Ve vitrínách jsou ukázky sortimentu hraček a suvenýrů či didaktických pomůcek a her, které se v Albrechticích od počátku minulého století vyráběly.