Laura Janáčková přednášela zejména o neverbální komunikaci a její roli v partnerských vztazích. Zabývá se totiž problematikou rodinných vztahů a sexuálního chování. Věnuje se rovněž psychologii v oblasti aplikované medicíny a především psychologií onkologických a jinak těžce nemocných pacientů.

Uznávaný neurochirurg Vladimír Beneš přednášel na zdravotnické škole v Červeném Kostelci.
Nejznámější neurochirurg i sexuoložka. Zdrávka má přednášky špičkových lékařů

Přednáška docentky Janáčkové byla už třetí, kterou ve školním roce 2022/2023 zdravotnická škola uspořádala. V listopadu byla první beseda se špičkovým lékařem a přednostou Neurochirurgické kliniky Ústřední vojenské nemocnice v Praze Vladimírem Benešem. V prosinci následovalo setkání s primářem kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce Petrem Neužilem.

Ilustrační foto.
Zdrávka jde s dobou, jako první v kraji otevře obory masér a nutriční asistent

Série setkání s významnými osobnostmi medicíny bude pokračovat. Na příští týdny chystá zdravotnická škola přednášky uznávaného psychiatra Radkina Honzáka, špičkového kardiochirurga Jana Pirka a epidemiologa Romana Prymuly. „Přednášky jsou zaměřené na představení jednotlivých lékařských oborů a na prevenci rizikového chování. Kromě medicíny se ale dotkneme i přírodních věd a na přednášku o vesmíru přijede popularizátor vědy Jiří Grygar,“ upozornil ředitel školy Roman Hásek.

Všechny přednášky škola přenáší online. Sdílí je rovněž se zdravotnickou školou v Hradci Králové.