V pátek 18 hodin se poprvé rozjede při večerním lyžování lanovka v Areálu Mladé Buky, v sobotu tam odstartuje denní provoz. Jednodenní skipas stojí 690 Kč, děti narozené v roce 2016 a mladší lyžují zdarma. Denně bude otevřená v zimní sezoně v Mladých Bukách bobová dráha, vždy od 9 do 18 hodin, na Štědrý den do 14 hodin. Cena za jednu jízdu na bobové dráze stojí 120 Kč pro dospělého, 100 Kč pro dítě.

close Na bobovku i v zimě. Bobová dráha v Areálu Mladé Buky měří 1 520 metrů a je v provozu celoročně. info Zdroj: Jan Bartoš zoom_in Na bobovku i v zimě. Bobová dráha v Areálu Mladé Buky měří 1 520 metrů a je v provozu celoročně.

V pátek se bude poprvé lyžovat na Benecku. V Havrlandu se rozjedou vleky Béďa a Pepek, v sobotu a v neděli se k nim přidá i lanovka Kejnos a dětský pás Kejnos. Od 23. prosince bude zahájen provoz denně. Jednodenní skipas zakoupený na pokladně stojí 780 Kč, cena online je 740 Kč.

V sobotu a neděli se poprvé rozjede lanovka ve vrchlabském skiareálu Kněžický vrch. V provozu bude lanovka Kněžický expres, poma a dětský pás. Lyžovat se tam bude za ceny vedlejší sezony, kdy podle ceníku na webu skiareálu stojí jednodenní skipas 550 Kč, v hlavní sezoně od 24. prosince 660 Kč. Pravidelný provoz plánuje Kněžický vrch od 23. prosince. Další vrchlabský skiareál Bubákov - Herlíkovice chce zahájit sezonu o vánočních svátcích.

V sobotu začne zimní sezona také v Harrachově. V provozu bude lanová dráha v centru. Do 23. prosince stojí skipas 760 Kč. O víkendu se bude poprvé lyžovat v Rokytnici nad Jizerou, v provozu bude lanová dráha Horní Domky A1, vlek Kaprun A7 a k nim přilehlé sjezdovky. V sobotu 17. prosince bude jednodenní skipas za akční cenu 550 Kč. Po tomto víkendu bude areál opět uzavřen. Každodenní provoz bude zahájen s počátkem vánočních svátků. Ve středu 21. prosince odstartuje zimní sezonu skiareál Aldrov ve Vítkovicích v Krkonoších.

Naopak skiareál v Petříkovicích u Trutnova bude podle oznámení provozovatelů v letošní sezoně mimo provoz z technických důvodů.