Modrou sjezdovku a dolní část černé sjezdovky ve špindlerovském Skiareálu Svatý Petr sjížděli lyžaři už od časného dopoledne. Úderem poledne se na dojezdu tratí objevily postavičky krtečka a Rákosníčka, aby společně s moderátorem Vlastou Korcem zahájili program 1. Ski Opening Špindl. Na černé sjezdovce se několikrát představil demoteam lyžařské školy. V prezentaci Horské služby návštěvníci obdivovali nejen profesionalitu, ale i technické prostředky záchranářů.

V centru města se střídali DJs, všichni ale netrpělivě čekali na příchod Krakonoše a hostů, kteří byli hlavními aktéry zahajovacího ceremoniálu. Na obou stranách bílého mostu se shromáždily stovky návštěvníků, které se těšily na zajímavý program.

„Přeji všem pěkné lyžování a hodně sněhu,“ zakončil svůj krátký projev vládce Krkonoš. Společně se starostou Bohumírem Zemanem, ředitelem Skiareálu Špindlerův Mlýn Jiřím Beranem a Darou Rolins se po přestřižení pásky vydal po mostě okrášleném světelnými efekty k Pavilonu Bogner Caffe, kde slavnost vyvrcholila módní přehlídkou a barmanskou show.

V hlavním městě zimních sportů tak byla zahájena letošní zimní sezóna.

Jana Tauchmanová