„Právě proto, že sluníčko bylo prezentované dlouho dopředu, byla sobota i neděle hodně silná. Lidé měli zájem o sjezdovky i běžecké lyžování," řekl Zdeněk Spilka z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně. V sobotu i v neděli přijelo podle jeho odhadu kolem 6 až 7 tisíc lidí. Ve Špindlerově Mlýně a okolí leží až 140 centimetrů sněhu. Hlavní přepravní zařízení budou v provozu do 14. dubna, o dalším provozu se rozhodne podle počasí a zájmu lyžařů.

Sjezdovky na Černé hoře a v Peci pod Sněžkou zaznamenaly o víkendu obdobný počet lyžařů jako v hlavní sezoně v lednu. „V Peci a Janských Lázních pokračujeme nepřetržitě dál, Černý Důl a Svoboda budou v provozu od čtvrtka do pondělí, tedy v době prázdnin," uvedl Petr Hynek ze společnosti Mega Plus Janské Lázně.

V superlativech hovoří o tomto víkendu i ředitel areálu v Rokytnici Jiří Krtička. Výborným podmínkám odpovídala i návštěva, asi 4500 lidí za sobotu a včerejšek. Lyžařům vadil na vrchu Lysé hory jen silný vítr, který v nárazech přesahoval 70 kilometrů v hodině. „Lanovku jsme naštěstí zastavit nemuseli a silný vítr foukal jen na vršku," dodal Krtička.

(aš, čtk)