Řidiči, kteří přijíždějí do města od Hradce Králové, nebo kteří do krajské metropole z Trutnova míří, musejí počítat s dopravním omezením. Především kvůli špatnému stavu povrchu silnice číslo I/37 se Ředitelství silnic a dálnic rozhodlo více než kilometrový úsek od Bojiště až po Nový Rokytník vyfrézovat a položit nový povrch. Cena právě probíhající opravy, kterou ŘSD zaplatí, je více než 7 milionů korun. „Opravu vozovky dokončí do 8. srpna. Poté bude s odstupem pouze doděláno vodorovné dopravní značení," podotkla tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Zúžení vozovky
 a snížená rychlost

„V opravovaném úseku je provoz veden za částečné uzavírky v části se stoupacím pruhem obousměrně a v části bez stoupacího pruhu kyvadlově," uvedla Nina Ledvinová.

Kvůli zúžení komunikace musejí řidiči počítat také se snížením rychlosti. „Rychlost je omezena na 50 kilometrů za hodinu, před vyfrézovanou vozovkou na 30 kilometrů za hodinu," upřesnil mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

Oprava povrchu vozovky z Bojiště k Novému Rokytníku není jediná, kterou ŘSD v okrese Trutnov realizuje. Až do 31. října je kvůli celkové rekonstrukci zcela uzavřen most číslo 14–069 v Horním Starém Městě na hlavním tahu do hor, který byl v havarijním stavu. „Další z chystaných akcí je například oprava živičného krytu na průtahu Suchovršicemi na silnici I/14," dodala Nina Ledvinová.