Lanovku, která patří městu Pec pod Sněžkou, tvoří dva úseky, a to Pec - Růžová hora a Růžová hora - Sněžka. Z hlediska převýšení je v Česku nejextrémnější kabinovou lanovkou. Převýšení lanové dráhy z dolní stanice v Peci do horní stanice na Sněžce je přes 700 metrů. Lanovka na Sněžku je o prázdninách v provozu od 08:00 do 19:00.

Sněžka s výškou 1603 metrů má tvar trojbokého jehlanu, který ční nad krkonošské hřebeny volně do atmosféry. Proto je klima navzdory nevelké nadmořské výšce arktické a velehorské, často ani neodráží celkový ráz počasí v Krkonoších.

Ostatní lanovky ve středních a východních Krkonoších, které jsou v letním provozu, dnes dopoledne fungovaly, vyplynulo z informací na webech.

Meteorologové na dnešek pro Královéhradecký kraj předpovídají zataženo s deštěm, k večeru od západu oblačno až polojasno a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Srážek má dál ubývat. Nejvyšší denní teploty budou od 18 do 21 stupňů Celsia, na horách až 16 stupňů. Vítr, který může v nárazech dosahovat rychlosti přes 50 km/h, bude večer částečně slábnout. Ve středu má být v Královéhradeckém kraji o něco lépe, oblačno až polojasno, přeháňky jen ojediněle.