Odpoledne v Trutnově v Mánesově ulici hořela garáž. Požár, který vznikl z nedbalosti a způsobil milionovou škodu, zničil tři motorky Harley-Davidson.

Poslední den roku 2022 hořela v Trutnově garáž, požár zničil tři motorky Harley-Davidson.
Silvestrovský požár v Trutnově zničil tři motorky Harley-Davidson, škoda milion

Před půlnocí vyrazili lidé do ulic. Ačkoliv se silvestrovský ohňostroj pořádaný městem v Trutnově nekonal, skupinky lidí přišly o půlnoci přivítat nový rok 2023 na Krakonošovo náměstí. Sledovaly odtud soukromé ohňostroje, které po půlnoci rozzářily nebe nad Trutnovem.

V roce 2023 se dočkají obyvatelé Trutnova modernizovaného kina Vesmír, začít by měla stavba dálnice D11.

Zastupitelé Trutnova schválili v pondělí 12. prosince rozpočet města na rok 2023.
Bezmála miliarda. Trutnov schválil rozpočet, vybuduje i sběrný dvůr v Poříčí

Hasiči v celém Královéhradeckém kraji zasahovali poslední den v roce 2022 u 21 událostí. Z toho bylo pět požárů, tři dopravní nehody a dvanáct technických zásahů. Poslední výjezd v roce 2022 absolvovali hasiči v Hradci Králové, kde hořel odpadkový koš. Na místě se nacházely zbytky zábavní pyrotechniky. Požár ohlásili hasičům ve 23.36 kolegové ze záchranky.

Prvním zásahem hasičů v novém roce 2023 byla čtyři minuty po půlnoci dopravní nehoda na Rychnovsku. U Čermné nad Orlicí u odbočky na Číčovou se střetlo osobní auto se zvěří. Zraněnou řidičku vyprostili hasiči z auta a předali do péče zdravotnické záchranky.

Ve východních Krkonoších pokračuje pátrání po matce s dítětem. Velitelé hasičů z Pece pod Sněžkou, Horního Maršova a Mladých Buků při poradě.
Pátrání po matce s dítětem je zatím neúspěšné, pokračuje na Nový rok