„Přes prázdniny bylo dokončeno zateplení a rekonstrukce budovy, žáci mají k dispozici nové sociální zařízení, žlutá fasáda svítí již z dálky. Budova přivítala více prvňáčků než v minulých letech, celkově do prvních tříd nastoupilo 52 žáků.

A nejsou to jediné změny, které školu zasáhly: „I v budově ve Skálově ulici se přes léto pracovalo," sděluje ředitel základní školy Michal Loukota. „Rekonstrukce se dočkaly parkety, třídy ozdobilo nové osvětlení. Již na podzim loňského roku byla řada tříd vybavena dataprojektory, z evropských fondů jsme získali dotace na další interaktivní tabule," vypočítává ředitel.

Turnovská základka v posledním roce prošla mnoha změnami. Změnily se její webové stránky, které jsou nyní přehlednější. Zároveň byla založena stránka školy na sociální síti Facebook, na které získají příznivci ihned všechny novinky školy a kterou nyní sleduje už na tři sta zájemců.

A jak se Michal Loukota před příchodem nového dívá na minulý školní rok? „Musíme se samozřejmě podívat na to, co se nám povedlo. Mám dobrý pocit z prezentace školy navenek. Také jsme uskutečnili nové školní akce. Například orientační běh pro děti z mateřské a základní školy, nebo setkání v divadle nazvané Skálovka má talent. V neposlední řadě jsem velmi rád za zvýšení počtu prvňáků i žáků do sportovní třídy," podotýká ředitel.

Za všemi pozitivy je mnoho práce pedagogických a dalších pracovníků školy. „Patří jim poděkování za podporu, kterou mi v prvním roce ve funkci poskytli. Věřím, že i nadále povedeme školu tím správným směrem," uzavírá Michal Loukota.

(gr)