Obří tábor tam rozprostře své ležení 7. června, a to na pět dní. Bojiště se totiž stane místem festivalu Obrok 2017. Jak už název napovídá, předchozí se konal před dvěma lety. Místo našel tehdy ve Vesci u Liberce.

Skauty letos čekají workshopy, známé i neznámé sporty, koncerty, přednášky zajímavých osobností, ale i služba veřejnosti v místě akce. "Vydají se do města i okolí a pomohou obyvatelům a neziskovým organizacím. V Liberci jsme naposledy pomáhali rekonstruovat městské kino, vytvořili kulturní program pro seniory v nemocnicích nebo natírali skokanský můstek. Letos se zapojíme zejména do prací v Krkonošském národním parku," říká za trutnovské skauty Tomáš Macko s tím, že právě program Služba veřejnosti odlišuje Obrok od ostatních festivalů.

"Skauti se totiž nepřijíždějí jen bavit, ale pomáhají i ostatním v duchu motta Zanechat svět lepším," doplňuje Macko. Obrok 2017 je určený pro mládež mezi 15 a 24 lety, tedy pro skautské teenagery a vedoucí. Do Trutnova za nimi přijedou diskutovat olitik Dominik Feri, bavič Kazma Kazmitch, kavárník Ondřej Kobza, filmař Janek Rubeš, cestovatel a autor TravelBible Matouš Vinš, a mnozí další. Na blížící se skautský festival upozorňuje i modře natřený slon na hlavním hradeckém tahu. "Je to skvělý reklamní poutač, kterého si všimne opravdu každý, kdo míří do Trutnova od Jaroměře," dodává Tomáš Macko s tím, že přetření slona si pořadatelé domluvili se zástupci zoo. Na nové podobě slona pracovali skauti z trutnovského střediska necelé dva dny a spotřebovali tři a půl kilogramů modré a žluté barvy.

Akci Obrok pořádá Junák – český skaut, který je největší výchovnou organizací pro děti a mládež v Česku. Za posledních 11 let se počet skautek a skautů v zemi zvýšil ze 40 tisíc na 58 tisíc. Skauting vede k formování charakteru, přináší mladým lidem dobrodružství a partu kamarádů. Je největším hnutím pro děti a mládež na světě – hlásí se k němu okolo 50 milionů dětí a mladých lidí ve 216 zemích světa.

Poznamka: foto ke stejnojmennému tématu Skauti vytvoří v Trutnově na Bojišti obří tábor   Na skautský festival Obrok 2017 poutá i modrý slon na hlavním hradeckém tahu z Trutnova, kterého si pořadatelé vypůjčili od královédvorské zooZdroj: Anna Bělková