Sešli se už ve středu u klubovny v centru Trutnova ke slavnostnímu ohni. Po obřadném zapálení zazněla do praskání plamenů píseň Červená se line záře a také skautská hymna. Skauti, kterých se i s několika hosty sešlo asi 80, vyslechli legendu o sv. Jiří.

Na travnatém prostranství za klubovnami zaburácely pokřiky všech oddílů i jednotlivých dětských družin a pokřik celého střediska. Třem dlouhodobě aktivním činovníkům předala vůdkyně střediska Lída Rosiová skautská vyznamenání medaile za zásluhy. Nevšední okamžik podpořila také přehlídka družinových a oddílových vlajek.

Po ukončení slavnostnější části večera došlo i na kávu, čaj a sladké občerstvení, o něž se za pomoci různých maminek postarala družina Lvic.

Členové skautských oddílů se spolu s mladšími sourozenci vesele rozběhli po louce a plnili rytířské úkoly. Nejprve si vyzkoušeli souboj rytířů na úzkém trámu. Zvládli vycvičit i dřevěného koně a projet s ním překážkovou dráhu. Nadšeně probodávali dračí srdce dlouhým „zlatým" mečem, ačkoli jim vedoucí nejprve zakryli oči a zamotali hlavu.

Vzhledem k tomu, že letos středeční oslava sv. Jiří připadla zároveň na Den Země, připomněli jsme si všichni i tento významný den.

Při té příležitosti děti vytvořily technikou textilní koláže pestrou vlajku Země. Ukončení akce bylo pozvolné, a kdo se chtěl zdržet déle, mohl ještě využít tepla dohořívajícího ohně a zazpívat si v doprovodu kytary známé písně.

Byla to rozhodně vydařená akce, kterou se svým 3. ročníkem můžeme považovat za tradiční. Již nyní se těšíme na další setkání členů celého střediska.Perličkou na závěr je výrok čtyřletého chlapečka, který na otázku „Co se mu na akci líbilo nejvíce?", odpověděl „Nástup, hry a buchty."

Skauti z Hraničáře oslavili svůj svátek s předstihem

Blanka Radiměřská