V krkonošském středisku je přivítaly výborné sněhové podmínky, nové sjezdovky i rozšířené nejfrekventovanější tratě, ale také atraktivní večerní program s koncertem kapel Monkey Business, Tata Bojs, Mydy, Ventolin.

Podmínky v Krkonoších byly tak dobré, že se ve Špindlerově Mlýně poprvé lyžovalo už týden před oficiálním zahájením sezony, kdy Skiareál mohl spustit lanovky na medvědínské části areálu. „Dalo to práci. Několik nocí jsem nespal, ale povedlo se,“ vysvětloval Krakonoš z Vrchlabí Lubomír Kočíb, tradičně perfektně přestrojený za pána hor. Rozšířenou modrou sjezdovku ve Svatém Petru otestoval jízdou na snowboardu.

Krakonoš Lubomír Kočíb otestoval sjezdovku ve Svatém Petru na snowboardu.Krakonoš Lubomír Kočíb otestoval rozšířenou modrou sjezdovku ve Svatém Petru na snowboardu.Zdroj: Skiareál Špindlerův Mlýn

O tomto víkendu měli lyžaři k dispozici bezmála 15 kilometrů sjezdovek ve Svatém Petru, na Hromovce, Medvědíně, Horních Mísečkách. „Takhle parádní podmínky jsme na horách při oficiálním zahájení sezony už dlouho nezažili,“ pochvaloval si ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš. „Jsme nadšení, a věřím, že i lyžaři. Přijelo jich několik tisíc. Středisko je plné, máme pozitivní ohlasy,“ dodal.

Pohled na novou sjezdovku Přehradní, začíná u horní stanice Hromovky a je vybudována až k budoucímu terminálu.
Novinky ve Špindlu. Skiareál lyžařům nabídne dvě nové a dvě rozšířené sjezdovky

O víkendu zahájily sezonu také další skiareály. Poprvé se otevřely sjezdovky v Peci pod Sněžkou, Harrachově, Mladých Bukách, Petříkovicích u Trutnova, na Benecku, Vítkovicích v Krkonoších, Rokytnici nad Jizerou. Příští víkend 16. a 17. prosince se přidají vrchlabská střediska Kněžický vrch a Herlíkovice-Bubákov. Od minulého týdne se lyžuje na Černé hoře a v Malé Úpě.