"Už od začátku spuštění, v listopadu, jste schopni si koupit skipas na kterýkoliv den v celé sezoně. Ten, kdo přijde nejdříve, získává nejlepší cenu. Zároveň, pokud nebude schopný ho v průběhu sezony využít, tak si může skipas stornovat do kreditu a může si zakoupit jakýkoliv jiný," řekl Svačina. Lyžařské středisko zahájí letošní sezonu 7. prosince.

Kdy přesně se začátkem listopadu prodej spustí, Svačina neuvedl, firma ještě systém technicky ladí. Ceny podle vedení areálu přepočítává program, jehož cílem je v sezoně rovnoměrně rozptýlit lyžaře do středisek. Obsazenost areálu se pohybuje kolem 7500 návštěvníků, maximální může dosáhnout k deseti tisícům lyžařů.

Světový pohár v alpském lyžování by se měl vrátit do Špindlerova Mlýna v roce 2023.
Světový pohár slalomářek by se měl vrátit do Špindlu za čtyři roky

Lyžaři, kteří si lyžování dokážou naplánovat dopředu, by měli získat vstup za výhodnější cenu, než kolik běžně stojí jednodenní skipas zakoupený v kamenné pokladně. Za jakou cenu se skipas v pokladně bude prodávat, není ještě podle vedení areálu stanoveno. Nejvyšší cena, za kterou se loni dal na jeden den pro dospělého koupit skipas, činila tisíc korun. Na spuštění prodeje chystá letos areál akce, například prvních deset tisíc skipasů by mělo stát od 350 korun.

Společnosti Melida, která provozuje skiareál ve Špindlerově Mlýně, se v účetním roce 2017/2018 podle své výroční zprávy zvýšily tržby o 11 procent na rekordních 437 milionů korun. Zisk společnost zvýšila o 19 procent na dosud nejvyšších 59 milionů korun z předchozích 49,7 milionu korun.

Hlavní chystanou investicí Melidy je řadu let plánované propojení lyžařských areálů Medvědín a Svatý Petr v odhadované ceně až jedné miliardy korun. Oba areály má propojit soustava lanovek a sjezdovek s centrálním terminálem u Labské přehrady. Příprava projektu je nyní ve fázi procesu posuzování vlivu stavby na životní prostředí (EIA).

Děkuji! Současné královně alpského lyžování Mikaele Shiffrinové se ve Špindlu líbilo. Přes sociální sítě poslala do světa pochvalu organizátorům a divákům.
Špindl sklízí chválu a plánuje