Oficiální zahájení sezony zatím ohlásil Skiareál Špindlerův Mlýn, který chystá tradiční akci Špindl SkiOpening na sobotu 10. prosince i s koncertem zpěvačky Anny K. Skiareály už také zahájily prodej skipasů, ve Špindlu či ve SkiResortu Černá hora - Pec jsou ceny skipasů pořizovaných online plovoucí, podobně jako při kupování letenek. Dřívější nákup znamená nižší cenu. Navíc jsou výrazně levnější než při platbě na pokladně. Jednodenní skipas na sobotu 17. prosince stojí v tuto chvíli ve Skiareálu Špindlerův Mlýn 730 Kč při pořízení online v e-shopu, zatímco na místě bude stát dvojnásobek.

Při platbě kartou 1340 Kč a 1490 Kč, pokud si lyžař pořídí skipas na pokladně. Znatelný rozdíl ukazují ceny dvoudenních skipasů - v lyžařském středisku bude stát 2900 Kč na pokladně, zatímco při zakoupení z domova 1440 Kč. Pokud si budou chtít lidé zalyžovat ve Špindlu 28. prosince, zaplatí nyní za jednodenní skipas 970 Kč při platbě online, 1430 Kč při platbě kartou ve středisku a 1590 Kč při platbě na pokladně.

Špindlerův Mlýn v lednu znovu zažije atmosféru Světového poháru v alpském lyžování.
Špindlerův Mlýn už vyprodal tribunu na Světový pohár, s prodejem skipasů vyčkává

„Takzvané plovoucí ceny skipasů začíná používat více českých skiareálů. Nejen že návštěvníkům včasný nákup z domova ušetří čas a peníze, ale provozovatelé dokážou lépe regulovat množství lyžařů na sjezdovkách,“ uvedl ředitel Asociace horských středisek Libor Knot. „Provozovatelé lyžařských areálů musí do svých cen promítnout vyšší náklady, které současná netypická situace přináší. Uvědomují si ale, že je do skipasů nelze zahrnout v plné výši. Po započtení dalších stovek skiareálů bude nárůst cen pro celou ČR ještě výrazně nižší a bude tak hluboko pod inflační úrovní,“ doplnil Knot.

„U nás máme flexibilní ceny, které jsme zavedli již před třemi sezonami. Ceny jsou závislé na několika různých parametrech jako včasnost nákupu, počasí, obsazenost areálu a další podmínky,“ vysvětlil Adam Svačina, obchodní a marketingový ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Podzimní údržba lanovek ve Skiareálu Špindlerův Mlýn.
Lanovky v Krkonoších rentgenují kontroly, než se jimi svezou tisíce lyžařů

„Při včasném online nákupu lyžaři růst ceny skipasu pocítí jen velmi nepatrně. Platí, že čím dřív nakoupíte, tím lepší cenu máte,“ potvrdil výhodu dřívějšího nákupu skipasů ředitel SkiResortu Černá hora - Pec Jakub Janda. „S blížícím se termínem a zvyšující se obsazeností na daný den se bude zvedat cena skipasu i v e-shopu. Stejně jako tomu bývá u letenek. I přesto bude platit po celou zimu, že skipasy koupené online přes webshop SkiResortu budou vždy levnější než ty koupené na kamenné pokladně,“ dodal.

Online koupený skipas SkiResortu Černá hora - Pec bude možné si vyzvednout v některém z devíti výdejních automatů, takzvaných sKiosků. Ty byly novinkou loňské zimy a poprvé se objevily v Janských Lázních a Peci pod Sněžkou. Rozmístěny budou ve všech areálech SkiResortu. „Lidé je budou moci využít k vyzvednutí online koupených skipasů či nákupu skipasů. Velkou výhodou sKiosků je, že nikdy nezavírají, takže se u nich lyžaři mohou zastavit kdykoliv - při příjezdu na pobyt, večer před lyžováním, brzy ráno nebo kdykoliv jindy,“ uvedl ředitel SkiResortu Jakub Janda.

Jaká bude letos zima? Loni začínala lyžařská sezona na Černé hoře 3. prosince.
Černá hora - Pec: Skipasy zdražujeme o 10 procent, omezíme jen večerní lyžování