Sněžná děla spustili vlekaři na Černé hoře, ve Špindlerově Mlýně, v Malé Úpě, Herlíkovicích, Deštném či Říčkách v Orlických horách. Příští sobotu 4. prosince by mohli lyžaři vyrazit do krkonošské Malé Úpy. "Začali jsme zasněžovat areál Pomezky a hlavní sjezdovku U Kostela. O víkendu 4. a 5. prosince chceme zahájit zimní sezonu na Pomezkách," řekl Deníku Martin Buček, ředitel Ski areálu Malá Úpa.

Místní středisko dokončilo dlouholetý projekt lyžařského propojení obou areálů v Malé Úpě, které přineslo vybudování nových sjezdovek Rennerovka, Kolbenka a Trautenberk. "Lyžaři je budou mít možnost využít už v letošní sezoně. Na projektu jsme pracovali několik let," dodal Buček.

Skiareál Malá Úpa dokončil propojení středisek Pomezky a U Kostela.Skiareál Malá Úpa dokončil propojení středisek Pomezky a U Kostela.Zdroj: SKiMU Malá Úpa

Otevření sjezdovek připravuje rovněž SkiResort Černá hora - Pec. Nejdříve se bude lyžovat na Černé hoře. "Začali jsme zasněžovat a připravovat areál na otevření. Do provozu ho uvedeme hned, jak to bude možné. Samozřejmě záleží na počasí,“ sdělila mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec Zina Plchová.

Přípravy na zimní sezonu v lyžařském areálu Černý Důl, který patří do SkiResortu Černá hora - Pec.
První lyžování v Krkonoších by mohlo přijít poslední listopadový víkend

Sněžná děla jedou na plné obrátky rovněž ve Skiareálu Špindlerův Mlýn ve Svatém Petru a na Medvědíně. Ten oficiálně zahájí sezonu v pátek 10. prosince. První lyžování plánuje Špindlerův Mlýn na dobu konání pětidenní hokejové show pod širým nebem D+D Real Winter Hockey Games, která se odehraje přímo pod sjezdovkou ve Svatém Petru od 7. do 11. prosince. Ústřední hvězdou bude Jaromír Jágr. Na krkonošské ledové ploše se představí při zápasech extraligy hokejisté Hradce Králové, Pardubic, Sparty Praha, Kladna, prvoligového Vrchlabí a Vsetína nebo fotbalové a hokejové legendy, junioři, ženy i parahokejisté.

Skvělé podmínky, ale bez lyžařů. Sjezdovky ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně zůstaly v zimě prázdné.
Špindlerův Mlýn dostal na kompenzacích dvanáct procent. Je to kritické, přiznává

Podle aktuálních opatření si můžou koupit skipasy do lyžařských areálů pouze lidé, kteří absolvovali očkování proti onemocnění covid-19 nebo prodělali covid v posledních 180 dnech. Na lanovkách a vlecích budou muset cestující dodržovat rozestupy 1,5 metru, pokud nepůjde o členy jedné domácnosti, žáky jedné školy a jejich dozor.

V Peci pod Sněžkou na Javoru vznikne po demolici současných vleků nová šestimístná sedačková lanová dráha.
Covid zabrzdil investice. Přesto se chystá nová lanovka v Peci a retenční nádrž