Výměna vysloužilé skleněné lávky začala loni 1. srpna a vyžádala si několik dopravních uzavírek. Po odstranění původní konstrukce nejprve dělníci usadili 5. prosince za pomoci jeřábu první díl nové lávky, druhou část připojili 10. března.

Lávka je dlouhá celkem 46 metrů, váží 32 tun a má opět skleněnou výplň. Náklady vyšly na 29 milionů korun, z toho 24 milionů Kč pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Ve Lhotě vznikne točna pro autobus

V Trutnově město pokračuje v opravách ulic na České Čtvrti. Opraveny jsou Národní, Blanická, Na Záduší. Ve druhé polovině letošního roku plánuje radnice rekonstrukci v ulici Vítězslava Nováka. V Libči (nedaleko viaduktu) připravuje vybudování přechodu pro chodce se středovým ostrůvkem.

Ve Lhotě chce město postavit točnu pro autobus. „Tyto tři akce ještě nejsou vysoutěženy, není proto známý přesný termín, ani částka,“ uvedla mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Do 23. června pokračuje úplná uzavírka silnice z Trutnova přes Babí na Žacléř, od 23. června do 28. července potom přijde částečná uzavírka, kdy vozidla projedou s omezením za kyvadlového provozu. Důvodem uzavírky je dokončení prací na vybudování nové kanalizační sítě, které provádí VaK Trutnov.

Kraj postaví parkovací dům

Královéhradecký kraj připravuje v areálu trutnovské nemocnice výstavbu parkovacího domu. Hotová je dokumentace ke stavebnímu povolení. Podle aktuálních informací z krajského úřadu se ještě čeká na některá vyjádření dotčených orgánů státní správy a na vydání stavebního povolení. Zároveň pokračují práce na prováděcí dokumentaci. Pokud nenastanou žádné komplikace, stavební práce by mohly začít koncem roku 2024, nebo začátkem roku 2025.

Parkovací dům vyroste v horní části nemocničního areálu nad pavilonem interny, kde kvůli tomu dojde k odtěžení svahu. Odhadované náklady na vybudování parkovacího domu jsou 241 milionů Kč bez DPH. Parkovací dům bude šestipodlažní a poskytne 275 míst. Půjde o železobetonovou konstrukci, která bude mít šest konstrukčních modulů.

Zdroj: Deník/Jan Braun

V areálu trutnovské nemocnice pokračuje stavba nového třípodlažního pavilonu laboratoří, ambulantní rehabilitace, hematologie a transfuzní stanice. Kraj loni v létě zastavil stavební práce, protože nesouhlasil se zvýšením ceny ze strany tehdejšího dodavatele a vypsal nový tendr.

Dělníci se vrátili na stavbu letos v březnu. Výstavbu dokončuje sdružení stavebních firem BAK a Geosan Group. Královéhradecký kraj za to zaplatí 169 milionů korun bez DPH.

Mohlo ba vás také zajímat: Architekt zlaté arény Vokatý: Obavy kvůli skákajícím Čechům byly jen na začátku

Zdroj: Deník/Jan Braun