Zájemci z řad absolventů a učitelů si budou moci prohlédnout školní budovu. „Třídy a chodby ožijí ukázkami současného vyučování, výstavou učebních pomůcek i aktivitami pro návštěvníky, kteří rovněž zhlédnou řadu dobových materiálů, plakátů, fotografií, prací žáků, diplomů a pohárů,“ informoval zástupce ředitele Ivan Jugl.

Koncert Boni pueri

Slavnostní shromáždění absolventů a pedagogů se uskuteční ve velkém sále Hankova domu. Vyvrcholením programu bude koncert chlapeckého sboru Boni pueri. Pro účastníky oslav je připraven pamětní list.

„Vzhledem k omezené kapacitě Hankova domu budou v obvyklém předprodeji od dubna prodávány na odpolední slavnost vstupenky v ceně 50 korun,“ dodal zástupce ředitele. Oslava bude pokračovat individuálními srazy jednotlivých tříd, které ale škola neorganizuje. Protože ale chystá výstavy, chce vedení oslovit bývalé žáky, pracovníky ZŠ Schulzovy sady i ostatní veřejnost o zapůjčení materiálů, týkajících se školy.

Hledají archiválie

„Přivítáme fotografie, diplomy, vysvědčení, učebnice, sešity, žákovské knížky, novinové články, žákovské práce, výtvarná díla a další vhodné materiály pro vystavení. Pro rozšíření „historické paměti“ školy přivítáme i informace o zajímavých osudech a úspěších jejích absolventů. Své nabídky a příspěvky volejte na číslo: 499 320 901, nebo pište: skola@zsschsady.cz, případně zasílejte na adresu: ZŠ Schulzovy sady, Školní 1235, 544 01 Dvůr Králové nad Labem. Za všechny příspěvky předem děkujeme,“ uzavřel Ivan Jugl. 

(bm)