Žáci se učí zodpovědnosti a kladnému vztahu ke zvířeti a zároveň pomáhají ježkům přečkat zimu. „Do projektu se zapojilo pět základních škol (Mladé Buky, Vlčice, Vrchlabí-Školní a Podhůří, Jilemnice-Komenského, Mostek) a přírodovědný oddíl při DDM Hostinné,“ upřesnil mluvčí parku Radek Drahný.

Děti dostaly od odborníka správy parku pokyny, jak se o zvířátko starat, čím ho krmit. Vyslechly přednášku o jeho životě v přírodě. Od té doby jsou ježci v jejich rukách. Musí jim čistit pelíšek, krmit je a vážit. Do Deníku naší Bodlinky zapisují údaje o poskytnuté péči, o zdravotním stavu bodlinatého savce, i o tom, jak se chová. Ježka si fotí a kreslí.

„Náš se jmenuje Ludvíček. Vzali jsme si ho, aby přežil zimu. Když jsme ho dostali, vážil 520 g. Má parádní výběh, který mu pořídil tatínek naší spolužačky. Každý den mu čistíme výběh a dáváme mu dobroty. Nejvíce má rád psí salám. Taky mu zkoušíme dávat vařené kuřecí maso, kuřecí krky, ale ty nejedl, dále jí vajíčko, nastrouhanou mrkev, sýr i vařený brambor, těstoviny a rýži. Prostě zkoušíme různé směsi. Taky kočičí granule. Dokonce mu naše paní učitelka koupila kočičí taštičky a kočičí konzervu, ale zatím jsme mu to nedali. Jako mls mu dáváme piškoty, rozinky, jablíčko, hrušku nebo banán. Každý týden ho vážíme a přibírá nám. Dnes už váží 711 g. Kdybychom ho nemuseli v dubnu vypustit, tak bychom si ho nechali navždy, protože je hrozně milý a krásný a je to náš kamarád,“ napsaly do deníčku například děti z Mladých Buků.

Vypouštění ježků do volné přírody proběhne v závislosti na počasí v druhé polovině dubna.