Místní Benjaming´s Clan se proslavil nejprve jako punková formace, dnes je známý jako skupina hrající keltský energický dudácký folk. Od elektrických nástrojů se odklonila k akustickým. Pražská skupina Pipes and Pints hraje naopak výhradně na elektrické nástroje. Před lety dostala Cenu Anděla za punkovou scénu.

Obě kapely jsou zároveň headlinery večera (předskokanem bude Gimme Shelter). Do Uffa chystají koncertní průřez vlastní tvorbou. A slibují také překvapení - atraktivní prolnutí. „Poprvé společně na pódiu zkusíme improvizovaně zahrát jeden ze známých songů, který určitě všichni znáte,“ naznačil Benjaming´s Clan na svém facebookovém profilu.

Základem sedmičlenného Benjaming´s Clanu zůstávají Olin Dlouhý (basa) a jeho tři synové Kuba (kytara), Mates (bicí) a Lukáš (dudy). Nově k nim patří ještě houslistka Linda Endrychová a multifunkční hudebník Honza Cabicar, který hraje na irské píšťaly, flétny, trumpetu, klavír a mandolínu. „Na koncertě v Uffu se na pár písniček mihne i Barča, která je jinak v osmém měsíci těhotenství a bude mít teď zhruba na dva roky asi jiné starosti,“ upřesnil Olin Dlouhý.

Koncertní večírek začíná v 19 hodin. Vstupenky jsou ještě stále v předprodeji v recepci Uffa nebo na jeho webových stránkách.