„Slavnosti se konaly v letech 2007 až 2010. Poté se pořádající občanské sdružení Pony centrum JK odmlčelo, jednak z důvodu očekávaných oprav v Hospitalu a okolí, jednak z důvodů vnitřních organizačních. Letos se už ale po koních pod Kuksem začalo stýskat nejen mě, ale i ostatním pořádajícím i vystupujícím," uvedla Jitka Černá, předseda Pony centra-JK a hlavní organizátor. Jak dodala, soudí tak z jejich nadšených reakcí ve chvíli, kdy jim záměr letošních Slavností koní oznámila. Pro návštěvníky chtějí opět připravit pohodový den plný koňské krásy a zábavy pro děti i dospělé.

Letošní novinkou je koncert legendární skupiny Kamelot, který se uskuteční v předvečer Slavností koní, tedy v pátek 26. července od 20. 26 hodin. „Tento netradiční čas určil kytarista Roman Horký proto, aby jejich nejoblíbenější romantické písně mohli zaznít do letní tmy pod Hospitalem," prozradila Černá.

Lístky v předprodeji

Vstupenky na páteční koncert i sobotní Slavnosti můžete zakoupit levněji už nyní v předprodeji v síti Ticketstream, na pokladně Hospitalu a v Informačních centrech ve Dvoře Králové a Jaroměři. „Předprodej se vyplatí nejen kvůli nižší ceně, ale tyto vstupenky budou navíc během dne slosovány o ceny ze sortimentu jarmarku," dodala Černá.

Všechna vystoupení, včetně pátečního koncertu Kamelotu, budou při Slavnostech trochu jiná. „Nechceme, aby se diváci jen dívali, ale aby se stali součástí děje, poznali osobně účinkující, mohli se s nimi seznámit, vyfotit, pozdravit, zeptat na cokoli," dodala Černá.

Koně všech velikostí

V bohatém programu, který podpořilo Ministerstvo zemědělství ČR, se mohou diváci těšit na minikoně (na snímku), velké chladnokrevníky, různá vystoupení jezdeckých koní, jízdní policii, práci kovářů i koně „naboso" nebo koňskou záchranku. Vše doplní jarmark. Velice bohatý je také program pro děti, kde nechybí divadla a soutěže.