Úkolem bylo odhadnout, kolik sáčků pudinku by vyvážilo větší z afrických slonic. Pod dohledem státní notářky se speciální váha zastavila na hmotnosti 4115 kilogramů. Přepočet ukázal, že tolik váží 111 217 sáčků pudinku.Tipujícímu, který se k této hodnotě nejvíc přiblížil, čeká atraktivní zahraniční zájezd. „Po dobu soutěže jsme slony vážili pouze v době, kdy tu nebyli návštěvníci,“ uvedla Jana Myslivečková z odboru propagace.

Váha je totiž součástí expozice slonů, displej je umístěn v části pro návštěvníky. Ti tak mohou každé vážení sledovat. „Jakmile byla soutěž vyhlášena, začaly se množit telefonáty a dotazy na hmotnost slonice Saly,“ doplnila Myslivečková. Přesný odhad byl tak trochu náhodou. U tak velkých zvířat se může hmotnost výrazně změnit, když se nají nebo vyprázdní. „Saly zhubla, při posledním vážení měla o necelých sto kilo víc,“ uvedl Zdeněk Bárta, zoolog slonů. Druhá ze slonic naopak přibrala.

Obě zvířata přišla do královédvorské zoo v první polovině osmdesátých let jako mláďata z Kruegerova národního parku v Jihoafrické republice. Zoo chová také samce Mootiho, který má speciální pavilon. Jeho hmotnost přesně nikdo nezná, protože se na váhu ještě nikdy plnou vahou nepostavil. Odhad se pohybuje kolem pěti tun.