„Podmínky se zlepšily. Nemáme žádné ledové plotny. Sjezdovky jsou bez problémů a sněhu máme dostatek úplně všude,“ řekl Pavel Bažant, ředitel SKI Bižu, která provozuje největší jizerskohorská střediska na Tanvaldském Špičáku, Severáku a v Bedřichově. V posledním z nich se minulý týden zasněžovalo uměle, teď už to podle Bažanta není potřeba.

Liberecký areál Ještěd hlásí sněhu v průměru 60 centimetrů. „Doufejme, že ještě něco připadne, aby byla nálada lidí zase trošku víc zimní,“ poznamenal ředitel střediska Jakub Čeřovský. Podmínky se podle něj proti minulému týdnu nezměnily a areál bude o víkendu v provozu bez omezení.

Rekreanty, kteří v sobotu či v neděli zamíří do Harrachova, čeká na tamních svazích sjezdovek od 95 do 130 centimetrů sněhu.

V polské Jakuszycké Polaně se v sobotu uskuteční již pětatřicátý ročník tradičního běžeckého závodu ,,Bieg Piastow“. Jablonečtí policisté varují řidiče před očekávanými dopravními problémy. Do místa startu se vypraví tisíce lidí. Závod na padesát kilometrů startuje v půl desáté dopoledne a závod na šestadvacet kilometrů pak v jednu hodinu odpoledne.

Lyžařský areál v Rokytnici nad Jizerou sněhu na sjezdovkách uvádí v rozmezí od 20 až do 140 centimetrů. „Někde je sníh technický, v místech, kde je sníh přírodní, tam je těch 20 centimetrů, ale pořád se dá hezky lyžovat,“ řekla Renata Žalská, mluvčí Spartaku Rokytnice, který středisko provozuje.

Ve středisku Horní Domky v Rokytnici se v sobotu uskuteční skialpinistický závod O dřevěného Krakonoše. „Budeme kvůli tomu mít uzavřenou černou sjezdovku,“ doplnila Žalská.

Jizerská magistrála může spoléhat na bohaté zásoby sněhu ještě z konce loňského roku. „Sníh zatím naštěstí nemizí a jezdit se dá všude,“ řekla Milena Jelínková, ředitelka Jizerské o.p.s., která se o magistrálu stará. Sněhu je podle ní stále tolik, že se dá trasa upravovat rolbou.