Ale milovníci zimních sportů si budou ještě muset počkat. Provozovatelé skiareálů nepočítají s předčasným otevřením sjezdovek, neboť meteorologové předpovídají na konec října ještě výrazné oteplení až na 14 stupňů.

Výjimkou je snad jen sjezdovka v Janských Lázních. „Na vrcholu Černé hory nám ve středu připadlo asi 20 centimetrů sněhu. Jestli se udrží, uvažujeme o tom, že bychom tam spustili 300 metrů dlouhý Sport 1. Uvidíme v pátek,“ řekl Petr Hynek ze zdejšího skiareálu.

Ostatní vlekaři, například v Herlíkovicích či v Orlických horách, jsou pesimističtější a předpokládají zahájení sezony až na obvyklý konec listopadu.
„Sněhu je ještě málo. Možná vleky otevřeme dříve, než inzerujeme zahájení předplatného (9. listopadu). Ale to se rozhodne až podle aktuálního stavu sněhu,“ uvedla pracovnice areálu ve Špindlerově Mlýně. Říčky v Orlických horách hlásily včera jen kolem 15 centimetrů sněhu.

Silničáři ale měli hlavně po ránu co dělat. Na Pomezních boudách leželo téměř 20 centimetrů sněhu, problémy byly i u Hoffmanovy boudy či v Orlickém Záhoří. Královéhradečtí krajští silničáři dokonce vyhlásili pohotovost.

Dnes by se vítr měl uklidnit, mírné a postupné oteplování ale lze očekávat až od pátku. Řidiči, kteří nepřezuli své vozy do zimních pneumatik, by radši do hor neměli o víkendu vyrážet.