„Deset až třicet centimetrů. Tak málo sněhu leží začátkem ledna v Jizerských horách a Krkonoších," uvedla ČTK.

Provoz omezuje i areál v Rokytnici nad Jizerou. „Už nepojedeme Lysou horu, budeme vozit jen běžkaře lanovkou nahoru," řekl Jiří Krtička ze Spartaku Rokytnice. V Rokytnici už teď jezdí lyžaři za ceny vedlejší sezony a podle Krtičky návštěvnost dál klesá, což se podepisuje i na tržbách. „Není to ani na to, abychom si na sebe vydělali, ale i tak budeme dál jezdit. V penzionech jsou lidé a budou tady i lyžařské kurzy. Abychom to zastavili jen proto, že se nám to nevyplatí, to určitě ne," doplnil Krtička.

Kolem 20 centimetrů sněhu zůstává v Harrachově, v provozu je tady sjezdovka Červená II. Aby zůstal její provoz zachován, zrušili provozovatelé i večerní lyžování. Podle webu leží na sjezdovce asi 20 centimetrů sněhu.

Zde vymysleli, jak zabavit děti na horách, když zrovna není ideální počasí.

„V Harrachově máme pro tento případ řešení díky hravému Parku Tři Věže. Vyrostl na louce naproti harrachovskému pekařství u Vokřínků, které se nachází zhruba sto metrů od dolní stanice lanové dráhy Delta," informovala referentka cestovního ruchu Lenka Stehlíková.

Park Tři Věže je vlastně halou plnou nejen interaktivních her pro děti. Rodičům je vstup povolen. Mezitím co dítka poznávají interaktivní svět her, rodiče mohou v klidu posedět v koutku pro dospělé a na chvíli si od ratolestí odpočinout.

„Dobrodružné hry jsou umístěny v již zmíněné hale o rozměrech 30 krát15 metrů a děti se tu opravdu nudit nebudou. Je přichystáno plno hracích stolů, tvořivé dílny, kde si budou moci vyrobit proutěný košík nebo zvoneček, hledání pokladu v obří mušli, čtyři stanoviště naučných stezek Mensa stezka s devíti kvízy, řemeslná stezka na téma Kdo je kdo, Dávná řemesla. Nechybí ani gastro koutek," upozornila Lenka Stehlíková. Hala je otevřena denně, a to po celou zimní sezonu od 10 do 16 hodin.